TAX Manager / Expert

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Jest to idealne stanowisko dla kandydata, który posiada minimum 5 doświadczenia na samodzielnym/eksperckim/managerskim stanowisku w BIG4, innych spółkach doradczych, lub bezpośrednio w biznesie (znajomość grup kapitałowych będzie dodatkowym atutem) i chce zaangażować się w duże wyzwanie, które będzie wymagało pracy operacyjnej, koncepcyjnej i doradczej w zakresie podatków.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest wiodący fundusz inwestycyjny typu private equity.

Przyszły Tax Manager / Expert będzie raportował do Partnera / CFO i będzie odpowiedzialny za całokształt kwestii związanych z planowaniem, zarządzaniem, rozliczeniami w zakresie podatków, a także polityką podatkową. Będzie Partnerem biznesowym dla osób decyzyjnych w zakresie finansów prowadzonych w Grupie. Nowotworzone stanowisko przez naszego Klienta jest w pełni niezależne, ale będzie również wiązało się z pracą operacyjną.

Opis stanowiska

  • Bieżące doradztwo podatkowe na rzecz spółek z grupy
  • Zarządzanie efektywnością podatkową, w tym koordynacja spójnej polityki podatkowej
  • Rozwój i wdrażanie planowania podatkowego
  • Tworzenie, opiniowanie i nadzór nad realizacją wewnętrznych procedur pod względem podatkowym
  • Analiza regulacji podatkowych, interpretacja orzeczeń sądowych oraz ich wdrażanie w odniesieniu do konkretnych przypadków występujących w firmie
  • Opiniowanie zawieranych umów oraz propozycji nowych rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa podatkowego
  • Aktywne śledzenie zmian podatkowych
  • Zapewnianie pełnej zgodności ze zobowiązaniami prawnymi i wymaganiami przepisów prawa
  • Współpraca z jednostkami organizacyjnymi Spółki w ramach prowadzonych projektów biznesowych
  • Kontrola rozliczeń podatkowych prowadzonych przez zewnętrzne biura księgowe
  • Odpowiedzialność za przygotowanie dokumentacji wymaganej przy TP
  • Analiza transakcji i zabezpieczenie prawidłowości kalkulacji pozostałych podatków tj. PCC, WHT
  • Raportowanie podatkowe do instytucji zewnętrznych
  • Koordynowanie i współtworzenie dokumentacji dotyczących cen transferowych
  • Identyfikacja i raportowanie schematów podatkowych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub prawnicze
  • Uprawnienia Doradcy Podatkowego będą dodatkowym atutem
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym na samodzielnym i/lub managerskim stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Znajomość i umiejętność właściwego interpretowania przepisów
  • Determinacja w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań
  • Umiejętność analitycznego i logicznego myślenia

Oferujemy

Nasz Klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawe projekty, dużą samodzielność.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page