Opis stanowiska pracy

  • organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy, zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i przepisami podatkowymi
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, zakładowy plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe
  • sporządzanie deklaracji podatkowych CIT oraz nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
  • kalkulacja zaliczek miesięcznych na podatek dochodowy
  • bieżąca analiza płynności finansowej Spółki oraz realizacja płatności, raporty cash-flow
  • przygotowywanie wewnętrznych raportów i zestawień finansowych na potrzeby Zarządu Spółki
  • współpraca z bankami, leasingodawcami, organami podatkowymi, audytorami i innymi instytucjami zewnętrznymi
  • sporządzanie okresowych raportów controllingowych dla kierownictwa na temat bieżących wyników operacyjnych oraz raportów „credit management”
  • przygotowywanie podatkowego i bilansowego zamknięcia roku wraz ze sporządzeniem sprawozdań finansowych
  • prowadzenie ewidencji księgowych środków trwałych i WNiP
  • wycena bilansowa rozrachunków w walucie obcej oraz rozliczanie transakcji walutowych
  • rozliczanie podatku u źródła
  • sporządzanie sprawozdań NBP, GUS

Wymagania:

  • doświadczenie min. 5 lat na podobnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • samodzielność oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki
  • dokładność i staranność, dobra organizacja pracy
  • wykształcenie wyższe
  • doświadczenie w branży transportowej będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • dynamiczną i aktywną pracę w międzynarodowej firmie
  • otwartą i partnerską atmosferę pracy
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • pakiet socjalny
  • pakiet medyczny MEDICOVER
  • pakiet sportowy Fit Profit

Prezentacja firmy

Spółka istnieje na rynku od 2005 roku. Posiadamy fachową i wykwal... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/12/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Kadra zarządzająca, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Administracja biurowa