Support Engineer

Power Media

Wrocław, dolnośląskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Wrocław

Dla naszego międzynarodowego klienta, który zajmuje się dostarczaniem rozwiązań dla największych koncernów farmaceutycznych i biotechnologicznych, szukamy kandydata na stanowisko Support Engineer. Firma specjalizuje się w tworzeniu własnego systemu, z którego korzystają laboratoria przyrodnicze na całym świecie.
Produkt składa się z różnorodnego zestawu komponentów, w tym technologii front-end i back-end.

Lokalizacja: Wrocław (hybrydowo- 2 razy w tygodniu praca z biura)

Obowiązki na stanowisku:

  • Badanie problemów zgłaszanych przez klientów poprzez zdalny dostęp (np. VPN, Webex itp.) do systemów klientów
  • Dokonywanie poprawek danych lub zmiany konfiguracji, aby rozwiązać problemy lub je obejść
  • Utrzymywanie aktywnych i dobrych relacji z klientami
  • Uczestnictwo w regularnych telefonicznych konferencjach wsparcia z klientami
  • Podejmowanie okazjonalnych podróży (< 5%) do lokalizacji klientów w celu zapewnienia wsparcia na miejscu lub szkolenia. Może być wymagana podróż do biura w Londynie
  • Odpowiedzialność za utrzymanie wewnętrznych systemów
  • Ścisła współpraca z zespołem projektowym w celu wskazywania problemów i zgłaszania żądań zmian (CR)
  • Uczestnictwo w działaniach doskonalenia procesów w zespole wsparcia

Wymagania:

  • Ponad 2-letnie doświadczenie w roli wsparcia aplikacji skierowanej do klienta
  • Bardzo dobra znajomość języka SQL (preferowany Oracle)
  • Biegła obsługa systemu Windows i Microsoft Office (komputer stacjonarny/serwer)
  • Znajomość j. angielskiego na poziomie minimum B2
  • Wykształcenie techniczne w dziedzinie oprogramowania, informatyki badawczej lub inżynierii
  • Umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów z aplikacjami
  • Umiejętność czytania i rozumienia języka C# i .NET byłaby zaletą, ale nie jest niezbędna

Klient oferuje:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • Płatny urlopy w przypadku umowy B2B ( 25 dni + dni ustawowo wolne w USA)
  • Praca w godzinach do wyboru 8:00 – 16:00 lub 14.00 – 22.00
  • Rozwój zawodowy, regularne szkolenia wewnętrzne
  • Pracę w międzynarodowym środowisku
  • Regularne spotkania integracyjne
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media