Stress Testing Analyst

HRO Digital

Kraków, małopolskie

Opis stanowiska pracy

• Wspieranie przygotowania do corocznych ćwiczeń regulacyjnych, nadzór nad produkcją wyników skrajnych oraz agregowanie i generowanie raportów w celu analizy ryzyka
• Wspieranie zespoły ds. testów warunków skrajnych w zarządzaniu i dostarczaniu odpowiedzi na zapytania regulacyjne
• Bieżące zarządzanie ryzykiem
• Wspieranie tworzenia grupowych raportów z testów warunków skrajnych na potrzeby wewnętrznego zarządzania ryzykiem
• Zarządzanie i monitorowanie scenariuszy testów warunków skrajnych dla ryzyka rynkowego i ryzyka kredytowego
• Ocena czynników ryzyka pod kątem globalnej perspektywy gospodarczej
• Analiza i raportowanie obliczeń ryzyka rynkowego handlowcom, menedżerom ryzyka, wyższemu kierownictwu i organom regulacyjnym
• Zarządzanie danymi rynkowymi i generowanie parametrów modelu ryzyka, takich jak VaR, PFE, EEPE
• Analiza i ocena ryzyka kraju

Wymagania

• 4-7-letnie doświadczenie w usługach finansowych
• Doświadczenie w raportowaniu ryzyka
• Bardzo dobra wiedza i doświadczenie zawodowe w zakresie analizy produktów ryzyka finansowego
• Bardzo dobra znajomość VBA-Excel
• Dobra znajomość rynków finansowych
• Silne zrozumienie koncepcji ryzyka rynkowego i ryzyka kontrahenta
• Magister finansów / ekonometrii

Prezentacja firmy

Prowadzimy systematyczne badania rynku, co pozwala naszym zespołom cyfro... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
11/02/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Bankowość, Praca Finanse