Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 15/08/2018.

Store Manager Assistant

Warsaw, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

  • Store Manager Assistant premium brand
  • Store management

Client Details

For our client - leading international premium retail company- we are currently searching for the best Candidates for the Store Manager Assistant position in Warsaw.

Description

  • Managing a team of 5-7 employees in cooperation with Store Manager
  • Finding new ways to maximise sales and profit
  • Giving first-rate customer service
  • Motivating a team in an inspiring way
  • Preparing time schedules
  • Making sure that everything in the store looks inviting at all times
  • Lead the team by example
  • Reporting of store results
  • Cooperation with HQ

Profile

  • Minimum 1 year of retail management experience preferably in premium/luxury or accessories brand
  • Passion for selling and offering an exceptional retail experience to the customers
  • Excellence in customer service and sales the ability to drive a team, motivate and develop employee engagement
  • Drive and open-minded personality with impeccable personal presentation
  • Great communication and social skills
  • Native Polish as well as very good level of English
  • IT skills (MS office)

Job Offer

  • An attractive salary and benefits package including bonus earning potential and a generous staff discount
  • Possibility to being a part of a truly iconic and trendsetting modern premium brand
  • Work with a vibrant team that shares their love for premium fashion and jewellery
  • Range of development and career opportunities to help reach your employee's full potential

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
08/05/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż / Handel / Praca w sklepie