Opis stanowiska pracy

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczyna realizację projektu „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy III” (III ETAP), współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

• Kończysz naukę lub właśnie ją skończyłeś?
• Chcesz znaleźć ciekawą pracę?
• Nie wiesz, jak się zabrać do jej skutecznego szukania?
• Chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje?
• Potrzebujesz nauczyć się czegoś, czego wymagają pracodawcy?
• Chcesz spróbować swoich sił w pracy podczas stażu i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe?

Okres realizacji Projektu: 01.04.2021 – 31.03.2022r. (III ETAP)

Czemu służy Projekt?
• Zapewnieniu kompleksowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, mającego na celu ich skuteczne wejście na rynek pracy.
• Udostępnieniu grupowych i indywidualnych zajęć, rozwijających kompetencje zawodowe i społeczne, w tym szkoleń zawodowych z rynku komercyjnego.
• Zdobycie doświadczenia w miejscu pracy dzięki płatnemu stażowi.

Z czego możesz skorzystać?
• Z indywidualnego wsparcia coacha, pomagającego ukierunkować i zoptymalizować wysiłki, zmierzające do znalezienia i podjęcia pracy.
• Z indywidualnych i grupowych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego, prawa dot. niepełnosprawności, pracy, możliwości uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia i wielu innych.
• Z warsztatów umiejętności miękkich i twardych.
• Z pomocy asystenta wspierającego podczas uczestnictwa w Projekcie.
• Ze specjalistycznych kursów zawodowych z otwartego rynku (komercyjnych), dopasowanych do indywidualnych potrzeb (część uczestników),
• Z płatnego stażu dla części uczestników.

Wymagania
Jakie są warunki uczestnictwa?
• Motywacja do nauki i znalezienia w przyszłości ciekawej pracy.
• Brak zatrudnienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – w dniu przystąpienia do Projektu.
• Wiek aktywności zawodowej.
• Posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.
• Przejście procesu rekrutacji do Projektu.

Prezentacja firmy
NASZA MISJA:

Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób niepełnosprawnych w Polsce.

NASZE DZIAŁANIA:

• Zmieniamy prawo.
• Wspieramy szkoleniowo i doradczo osoby niepełnosprawne w ich niezależnym życiu.
• Propagujemy pełny udział w społeczeństwie, w tym włączającą edukację.
• Promujemy użycie najnowszych technologii, które mogą zastąpić oczy czy ręce.
• Upowszechniamy wiedzę o osobach niepełnosprawnych.
• Prowadzimy tematyczne: czasopismo i publikacje oraz portal i radio internetowe.
• Współpracujemy z Parlamentem, urzędami centralnymi, samorządami, uczelniami i pracodawcami, a także z podmiotami zagranicznymi w ramach licznych projektów ponadnarodowych.

Łączymy cele społeczne z ekscytującą i wymagającą pracą.

Dołącz do nas!!!

Więcej informacji na temat działań Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego znaleźć można na stronie internetowej FIRR.

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/08/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Podstawowe
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat, Praca Inne, Praca Organizacje pozarządowe / Wolontariat