STAŻYSTA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM (OBSERWATOR/INFORMATOR LOTNICZO-METEOROLOGICZNY)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Zielona Góra, lubuskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/22/1550

Obowiązki:

wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, sporządzanie meteorologicznych komunikatów lotniskowych, lokalnych komunikatów meteorologicznych, ostrzeganie o groźnych zjawiskach; współpraca ze służbami kontroli ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; współpraca ze służbami Portu Lotniczego Zielona Gora - Babimost oraz innymi użytkownikami danych i produktów IMGW-PIB, obsługa załóg lotniczych w zakresie przygotowania dokumentacji lotniczo-meteorologicznej dla członków załóg lotniczych, dbanie o czystość przyrządów pomiarowych, praca zmianowa w dyżurach 8,5 i 9 godzinnych 7 dni w tygodniu, w niedzielę i święta

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), inne

Pozostałe wymagania:

  • wykształcenie wyższe magisterskie lub licencjat, geografia, fizyka, matematyka, ochrona środowiska lub kierunków pokrewnych, podstawowa wiedza z zakresu meteorologii i klimatologii. Brak przeciwskazań zdrowotnych do pracy w nocy oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych. Znajomość obsługi komputera (programy pakietu MS Office); prawo jazdy kat. B; znajomość języka angielskiego na poziomie B1; niekaralność; szybkość i odpowiedzialność podczas podejmowania decyzji w warunkach presji i czasu, skuteczność w radzeniu sobie ze stresem; dyspozycyjność, zdolność przestrzennego i logicznego myślenia

Miejsce pracy: Port lotniczy Zielona Góra - Babimost, 65-001 Zielona Góra, powiat: m. Zielona Góra, woj: lubuskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymagane dokumenty: -

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/09/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy