Stażysta z możliwością zatrudnienia

Fundacja Sustinae

Katowice, Częstochowa, Gliwice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Program rozwoju kariery dla absolwentów i studentów z niepełnosprawnością.

FUNDACJA SUSTINAE zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - „Od studenta do specjalisty- kompleksowy program wsparcia niepełnosprawnych studentów i absolwentów na otwartym rynku pracy”. Celem projektu jest wsparcie 150 absolwentów i studentów ostatniego roku studiów w sprawnym wejściu na rynek pracy.

W ramach projektu kandydatom oferujemy następujące formy wsparcia:

  • diagnozę sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych
  • zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery
  • wsparcie asystenta rynku pracy w procesie rekrutacji | monitoring ofert pracy pod kątem Uczestnika przez cały okres trwania programu tj. do 30 września 2020 r.
  • grupowe warsztaty treningu pracy
  • dodatek motywacyjny w wysokości 400 zł/miesiąc na cel pokrycia kosztów mieszkania/akademika, dojazdu do pracodawcy, zatrudnienia tłumacza języka migowego lub asystenta osoby niepełnosprawnej
  • W zależności od indywidualnych kompetencji oferujemy realizację szkoleń specjalistycznych, branżowych lub zawodowych, kursów językowych oraz płatny 4 – miesięczny program stażowy w każdej branży!

Wymagania:

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, które spełniają następujące kryteria:

  • posiadają aktualne do końca września 2020 r. orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny
  • posiadają status studenta ostatniego roku studiów (I, II, III stopnia, studia podyplomowe) lub status absolwenta małopolskiej, mazowieckiej lub śląskiej uczelni wyższej uzyskany w ciągu ostatnich 5 lat
  • są osobami bezrobotnymi, nieaktywnymi zawodowo lub poszukującymi pracy
  • są gotowe i zainteresowane wejściem na rynek pracy

Oferujemy:

  • Bezpłatną pogłębioną diagnozę, dzięki której zaplanujesz swoją drogę zawodową i rozwoju
  • Bezpłatny udział w szkoleniach i kursach dostosowanych do potrzeb Uczestnika projektu- średnio 90 godz.
  • Płatny, 4-miesięczny staż zawodowy w wysokości 2100 zł brutto/miesiąc
  • Kontakt z pracodawcami oraz wsparcie w rekrutacji
  • Dodatek motywacyjny na pokrycie m.in. kosztów zakwaterowania, tłumacza języka migowego, dojazdu do pracodawcy w wys. 400 zł/ miesiąc

Zapraszamy!

Liczba miejsc ograniczona!

Prezentacja firmy

Fundacja Sustinae na co dzień wspiera i aktywizuje zawodowo osoby narażo... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/12/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Finanse, Praca IT - Programowanie / Analizy