Stażysta w Dziale Zarządzania Sporami Sądowymi

Warszawa, mazowieckie

Mostostal Warszawa

Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska

  • sporządzanie kompleksowych zestawień aktualnych tekstów przepisów prawnych oraz komentarzy i orzecznictwa, regulujących poszczególne dziedziny prawne (tzw. legal research),
  • przygotowywanie projektów opinii, pism procesowych, umów, korespondencji,
  • przygotowywanie comiesięcznych zestawień i opracowań prawnych,
  • uczestnictwo w rozprawach i posiedzeniach sądowych (w charakterze publiczności),
  • przygotowywanie comiesięcznych rozliczeń z kancelariami zewnętrznymi.

Wymagania

  • Student/Studentka co najmniej 4 roku Prawa,
  • Zainteresowanie prawem budowlanym, cywilnym i handlowym,
  • Umiejętność samodzielnego sporządzania pism procesowych,
  • Umiejętność swobodnego formułowania myśli i prowadzenia rozmowy,
  • Umiejętności ustalania priorytetów,
  • Umiejętność pracy w zespole, motywacja do pracy i uczenia się nowych rzeczy.

Za co cenią nas pracownicy?

  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i uczenia się od praktyków,
  • elastyczne godziny odbywania stażu dopasowane do grafiku zajęć,
  • możliwość wydłużenia stażu i nawiązania stałej współpracy,
  • pracę w zróżnicowanym zespole,
  • pracę w firmie, która kładzie nacisk na społeczną odpowiedzialność biznesu,
  • możliwość korzystania z nowoczesnych technologii,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • szeroki pakiet benefitów po okresie stażu.

Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Występując... w roli generalnego wykonawcy, realizuje inwestycje we wszystkich kluczowych sektorach rynku budowlanego w kraju i za granicą. Siedem dekad obecności firmy na polskim rynku zaowocowało realizacją wszelkiego rodzaju obiektów z zakresu budownictwa: ogólnego, przemysłowego, ekologicznego, energetycznego, infrastrukturalnego i drogowego. Przez lata aktywności firma zdobyła szerokie doświadczenie w tworzeniu konstrukcji stalowych i instalacji technologicznych dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego. W swoim działaniu Spółka łączy wieloletnią tradycję polskiej myśli inżynierskiej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Mostostal Warszawa jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych niemal od początku istnienia krajowego rynku kapitałowego. Głównym akcjonariuszem spółki jest Acciona SA – hiszpańska firma działająca w ponad 30 krajach na świecie w sektorze infrastruktury, energetyki odnawialnej, czystych technologii oraz gospodarki wodnej. Mostostal Warszawa SA jest głównym udziałowcem kilku przedsiębiorstw tworzących Grupę Kapitałową Mostostal Warszawa.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
28/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Praktyki / Staż
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Praca dla studenta , Praca Praktyki / Staż , Praca Prawo / Prokuratura