Starszy Specjalista w Zespole Bezpieczeństwa Cybernetycznego

POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ

Warszawa, mazowieckie

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko:

Główne zadania na stanowisku:

  • Udział w procesie opracowania, ustanowienia, wdrażania, eksploatacji, monitoringu, przeglądu oraz utrzymania i doskonalenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w PAŻP.
  • Udział w procesie opracowania i aktualizacji oraz nadzór nad stosowaniem dokumentacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa systemów informacyjnych wykorzystywanych do świadczenia usługi kluczowej.
  • Udział w procesie szacowania ryzyka wystąpienia incydentu bezpieczeństwa w systemach teleinformatycznych PAŻP oraz zarządzania tym ryzykiem.
  • Organizowanie testów i audytów bezpieczeństwa teleinformatycznego dla systemów teleinformatycznych PAŻP, w szczególności wynikających z Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz nadzorowanie procesu wdrażania zaleceń poaudytowych.
  • Realizacja planowanych, okresowych oraz doraźnych kontroli zgodności funkcjonowania systemów teleinformatycznych PAŻP z dokumentacją.
  • Współpraca z komórkami organizacyjnym PAŻP w zakresie wdrożenia dokumentacji cyberbezpieczeństwa systemów informacyjnych wykorzystywanych do świadczenia usługi kluczowej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
  • Zapewnienie nadzoru i wsparcia we wdrażaniu zaleceń i rekomendacji w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego i ochrony cyberprzestrzeni wydawanych przez właściwe podmioty.
  • Prowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu podniesienie świadomości użytkowników końcowych na zagrożenia dla bezpieczeństwa teleinformatycznego.
  • Udział w pracach krajowych oraz międzynarodowych zespołów i grup roboczych zajmujących się tematyką ochrony lotnictwa cywilnego w zakresie związanym z bezpieczeństwem teleinformatycznym.

Wymagania wobec kandydatów:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki to technologie informatyczne, elektronika, telekomunikacja, ekonomia, zarządzanie,
  • minimum 6 lat doświadczenia zawodowego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym min. B1,
  • znajomość przepisów Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa,
  • znajomość zagadnień związanych z testami penetracyjnymi systemów teleinformatycznych,
  • udokumentowane:
    • doświadczenie w zakresie budowy/wdrażania/doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnego z ISO:27001,
    • doświadczenie w zakresie zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa teleinformatycznego,
    • doświadczenie w zakresie budowy systemu reagowania na incydenty bezpieczeństwa,
  • umiejętność zarządzania projektami,
  • mile widziane posiadanie certyfikatu audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy PN-EN ISO/IEC 27001, Certified Information System Auditor (CISA), Certified Information Security Manager(CISM), Certified Information Systems Security Professional (CISSP), Systems Security Certified Practitioner (SSCP) lub innego certyfikatu wymienionego w Załączniku do rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 12 października 2018r (poz.1999) w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzeniu audytu.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pakiet benefitów (ubezpieczenie medyczne, bogaty pakiet świadczeń socjalnych)

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia: 26.05.2019

Za wszystkie aplikacje dziękujemy.
Informujemy, iż skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.