Starszy Specjalista w Departamencie Finansowo-Księgowym

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Warszawa, mazowieckie

PARP działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Miejsce pracy: Warszawa

poszukuje kandydata/kandydatki

na stanowisko Starszy Specjalista

w Departamencie Finansowo - Księgowym

w Sekcji Budżetowania i Kontrolingu

w wymiarze 1 etatu

forma zatrudnienia: umowa o pracę

nr ref.: SS/DFK/06/17

I. Główne zadania:

  1. Koordynacja w zakresie sporządzania projektów rocznych i wieloletnich planów finansowych Agencji oraz projektów ich zmian;
  2. Opracowywanie planów finansowych Agencji oraz projektów ich zmian w części dotyczącej dochodów i wydatków;
  3. Opracowywanie planu finansowego w układzie zadaniowym w zakresie wydatków;
  4. Opracowywanie sprawozdań z realizacji planu finansowego w układzie zadaniowym w części dotyczącej wydatków;
  5. Przygotowywanie limitów wydatków dla D/B na dany rok wraz z wprowadzaniem zmian w trakcie roku;
  6. Sporządzanie sprawozdań finansowych z realizacji planu finansowego Agencji wynikających z rozporządzeń w sprawie sprawozdawczości budżetowej Rb-35;
  7. Sporządzanie sprawozdań z realizacji planu finansowego Agencji w części dotyczącej dochodów i wydatków Agencji;
  8. Bieżący monitoring realizacji planu finansowego w części dotyczącej wydatków i dochodów.

II. Wymagania konieczne:

1. Co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w działach finansowo-księgowych lub ekonomicznych;

2. Doświadczenie w zakresie:

  • sporządzania planów/budżetów, ich monitorowania oraz sprawozdań z ich realizacji,
  • sporządzania raportów i analiz finansowych.

3. Znajomość zasad sporządzania sprawozdań Rb-40 i Rb-35;

4. Bardzo dobra znajomość obsługi MS Office, w tym MS Excel na poziomie zaawansowanym;

5. Dobra organizacja pracy oraz samodzielne wykonywanie powierzonych zadań;

6. Umiejętność analitycznego myślenia;

7. Umiejętność interpretacji tabel finansowych;

8. Umiejętność pracy w zespole;

9. Dokładność, terminowość.

III. Wymagania pożądane:

  • Wykształcenie: preferowane ekonomiczne, rachunkowość, finanse;
  • Znajomość zasad rachunkowości;
  • Znajomość języka angielskiego – na poziomie średnim;
  • Doświadczenie w pracy w działach finansowo-księgowych w jednostkach sektora finansów publicznych;
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych;
  • Praca z systemem finansowo-księgowym.

IV. Wymagane dokumenty:

  1. CV (zgodnie z załączonym wzorem).
  2. List motywacyjny.
  3. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy do realizacji procesu rekrutacji (nr ref.: SS/DFK/06/17) prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 poz.922).”
  4. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne przeciwko mieniu.
  5. Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych.

V. Inne informacje:

Oferty oznaczone numerem referencyjnym SS/DFK/06/17 zawierające wymagane dokumenty należy przesłać do dnia 10 lipca 2017 r. (liczy się data wpływu) na adres:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa.

Lista kandydatów/kandydatek spełniających wymagania formalne zostanie opublikowana na stronie BIP oraz w Intranecie PARP. Oferty kandydatów/kandydatek niespełniających wymagań formalnych oraz oferty kandydatów/kandydatek, którzy nie zostaną wybrani w wyniku rekrutacji do zatrudnienia zostaną komisyjnie zniszczone. Osoby, które wezmą udział w kolejnym etapie rekrutacji zostaną bezpośrednio poinformowani drogą telefoniczną.

Dane osobowe kandydatów/kandydatek przetwarzane będą przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie wyłącznie na potrzeby rekrutacji. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne z zastrzeżeniem, że nie podanie danych uniemożliwi rozpatrzenie oferty.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Aplikacje można składać również na adres: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8.30-16.30.

Inne informacje:

  • metody/techniki stosowane podczas rekrutacji: ocena formalna ofert oraz ocena merytoryczna. Ocena merytoryczna polega na sprawdzeniu wiedzy,doświadczenia zawodowego, kompetencji i umiejętności kandydatów i odbywa się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, która może zostać poprzedzona włączeniem dodatkowych narzędzi selekcji (np. testów wiedzy, testów predyspozycji, kompetencji, assessment center),
  • oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu),
  • oferty osób niewybranych w ramach danej rekrutacji zostaną zniszczone komisyjnie.
Klikając w przycisk „Wyślij” zgadzasz się na przetwarzanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie (00-834), ul. Pańska 81/83 Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@parp.gov.pl.

Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych (według wymogów ogłoszenia), przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Pozostałe dane osobowe (np. wizerunek) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i ich podanie nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji. Przewidywane kategorie odbiorców danych: pracownicy działu HR, kadra kierownicza decydująca o zatrudnieniu oraz dostawcy usług służących rekrutacji.

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu przez okres 3 miesięcy od daty zakończenia rekrutacji, a gdy wyraziłaś/eś zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach przez okres 1 roku od daty złożenia aplikacji. W razie pytań możesz się z nami skontaktować pod adresem biuro@parp.gov.pl lub naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem iod@parp.gov.pl. Każdemu przysługuje ponadto prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych na niewłaściwe przetwarzanie jego danych."