Starszy Specjalista ds. Windykacji / Ekspert ds. Windykacji

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w sektorze instytucji finansowych na stanowisko Eksperta ds. windykacji.

Doświadczenie w obsłudze klienta korporacyjnego (minimum z zaangażowaniem 2mln PLN) jest warunkiem koniecznym.

Znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym.

Proces rekrutacyjny będzie na pierwszych etapach przeprowadzany online.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, instytucji leasingowej należącej do międzynarodowej grupy finansowej, będącej liderem w swoim segmencie rynku, poszukujemy kandydatów na stanowisko starszego specjalisty ds. windykacji / eksperta w zespole windykacji.

Proces rekrutacyjny na pierwszych etapach będzie przeprowadzany online (skype, rozmowy telefoniczne).

Opis stanowiska

  • Monitorowanie i windykacja klientów korporacyjnych z zaangażowaniem co najmniej 2 mln PLN.
  • Analiza finansowa obsługiwanych klientów korporacyjnych oraz rekomendacja działań.
  • Restrukturyzacja zawartych umów, indywidualne dostosowywanie poszczególnych procesów.
  • Przygotowywanie raportów dotyczących strategii działań na poszczególnych klientach.
  • Weryfikacja, poszukiwanie i ustanawianie dodatkowych zabezpieczeń oraz współpraca i nadzór w tym zakresie z zewnętrznym dostawcą.
  • Przygotowywanie pism związanych z procesem windykacji.
  • Ocena zdolności kredytowej Klienta znajdującego się w monitoringu, pozyskiwanie informacji gospodarczych; weryfikacja informacji.
  • Negocjowanie warunków spłaty; porozumienia formalne, reprezentacja w sądach; tworzenie kalkulacji rezerw i ich aktualizacja.
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi i nadzór nad procesami windykacyjnymi.

Profil kandydata

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w windykacji lub audycie na stanowisku samodzielnego specjalisty w sektorze instytucji finansowych (bank, leasing, faktoring)
  • Wykształcenie wyższe, kierunki preferowane: prawo, ekonomia, finanse, psychologia lub socjologia.
  • Doświadczenie we współpracy z klientem korporacyjnym - restrukturyzacja, analiza finansowa.
  • Znajomość postępowania egzekucyjnego i upadłościowego.
  • Umiejętność weryfikacji, poszukiwania i ustanawianie dodatkowych zabezpieczeń.
  • Współpraca i nadzór nad firmami zewnętrznymi i nadzór nad procesami windykacyjnymi.
  • Rekomendowanie strategii działań wobec klienta i realizacja ustalonego scenariusza.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (minimum B2).
  • Wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne i komunikatywne.
  • Umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji
  • Samodzielność w działaniu
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page