Starszy Specjalista ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta, jednego z najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych na rynku polskim poszukujemy Kandydata/Kandydatki na stanowiska Starszego Specjalisty odpowiedzialnego za modelowanie ryzyka kredytowego.

Starszy Specjalista ds. Modelowania Ryzyka KredytowegoMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Budowa i utrzymywanie statystycznych modeli ryzyka kredytowego: scorngowych, ratingowych, parametrów PD, LGD, CCF;
  • Przygotowywanie analiz zarządczych;
  • Bieżący monitoring i przeglądy modeli ryzyka kredytowego;
  • Współpraca przy projektowaniu procesu kredytowego;
  • Budowa i utrzymywanie systemów, baz danych i narzędzi służących do budowy modeli.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe, statystyka, ekonometria);
  • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej;
  • Wiedza dotycząca budowy modeli statystycznych, modeli scoringowych/ratingowych;
  • Znajomość języka SQL i pakietów statystycznych R/SAS;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Skrupulatność i dokładność.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Pracę w innowacyjnym zespole wykorzystującym najlepiej rozwinięte narzędzia na rynku;
  • Benefity pozapłacowe.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.