Starszy Manager Wew. Obszaru Księgowości/Chief Accountant

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba na tym stanowisku zaangażuje się w prowadzenie sporego zespołu, optymalizacje procedur i procesów finansowo księgowych, przygotowanie danych do raportów giełdowych i będzie bezpośrednio współpracować z Dyrektorem Finansowym. Jest to idealne stanowisko dla osób, które mają za sobą doświadczenia managerskie, zna aspekt merytoryczny IFRS (doświadczenie w biurach rachunkowych, grupach kapitałowych również bardzo mile widziane).

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej, rozpoznawalnej spółki z branży usługowej, z uwagi na dalszy rozwój poszukujemy osoby na stanowisko Starszego Managera Wewnętrznego Obszaru Księgowości/Chief Accountant .

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za wszystkie obszary merytoryczne w dziale księgowości, w tym nadzór nad obsługą księgową spółki wiodącej oraz spółek zależnych w Polsce,
  • Zarządzanie obszernym zespołem (ponad 40 osób w tym kierownicy działu),
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działaniami, efektywnością oraz wynikami pracy,
  • Zapewnienie rzetelnego i terminowego raportowania (na potrzeby wewnętrzne jak i na potrzeby instytucji zewnętrznych),
  • Nadzorowanie miesięcznego oraz rocznego procesu zamknięcia ksiąg rachunkowych, w tym sporządzania pakietów konsolidacyjnych zgodnie z MSSF spółek w grupie,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz współudział w doskonaleniu istniejącej polityki rachunkowości,
  • Aktywny udział w poprawie jakości kontroli wewnętrznych i identyfikacja potencjalnych obszarów ryzyka,
  • Poprawa efektywności procesów księgowych oraz zwiększenie ich automatyzacji z wykorzystaniem dostępnych rozwiązań w systemie ERP Microsoft Dynamics i systemach pomocniczych,
  • Cykliczny przegląd procesów, systemów i optymalizacja kosztowa działu,
  • Współpraca z zewnętrznymi i wewnętrznymi audytorami,
  • Zarządzanie podległymi zespołami - rekrutacja, wyznaczanie zadań, motywowanie, określanie ścieżek rozwoju,

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane wykształcenie w kierunku rachunkowości),
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku menedżerskim oraz umiejętność zarządzania zespołami (Główna Księgowa, Accounting Manager, Kierownik Księgowoci etc.),
  • Doświadczenie w pracy i wdrażaniu systemów klasy ERP (np. AX Dynamics),
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość UoR jak również MSSF (konsolidacja),
  • Dodatkowym atutem będą certyfikaty: ACCA, lub tytuł biegłego rewidenta (CPA),
  • Umiejętność budowania strategii, myślenia koncepcyjnego i podejmowania decyzji,
  • Samodzielność i inicjatywa w działaniu oraz umiejętność efektywnego rozwiązywania problemów,
  • Rozwinięte zdolności interpersonalne w zakresie współpracy i budowania relacji typu „win-win", orientacja na klienta wewnętrznego,
  • Zdolność do pracy w szybko zmieniającym się środowisku, dotrzymywania terminów i zarządzania kilkoma projektami,
  • dodatkowymi atutami będą: znajomość MSSF, profesjonalne certyfikaty np. ACCA lub biegły rewident,
  • Mile widziana dobra/ komunikatywna znajomość języka angielskiego,

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju kariery w ramach prężnie rozwijającej się dużej grupy kapitałowej notowanej na Warszawskiej GPW
  • Stabilne zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę, z bogatym pakietem benefitów pracowniczych
  • Dużą swobodę w działaniu
  • Możliwość doskonalenia umiejętności i rozwoju osobistego,
  • Narzędzia pracy: smartfon, laptop, samochód służbowy,
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page