Starszy Księgowy

HRK S.A.

Łódź, pomorskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -
Starszy KsięgowyMiejsce pracy: Łódź
Opis stanowiska pracy:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku zapewni wsparcie Głównemu Księgowemu oraz wzmocni merytorycznie dział księgowości. Będzie odpowiedzialna za:
  • Księgowanie i dekretowanie dokumentów,
  • Nadzór i odpowiedzialność nad uzgadnianiem rejestrów z kontami księgi głównej (GL),
  • Wsparcie Głównego Księgowego w przygotowaniu miesięcznych sprawozdań finansowych (US GAAP) i rocznych sprawozdań finansowych (lokalnych) zgodnie z polskimi przepisami,
  • Przygotowywanie i odpowiedzialność za zawartość merytoryczną i terminowość wysyłania deklaracji i sprawozdań dla GUS oraz NBP,
  • Przygotowanie rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych CIT, podatku od towarów i usług  VAT, oraz  podatku u żródła,
  • Przygotowywanie przelewów i ich akceptacja zgodnie z ustalonymi procedurami,
  • Prowadzenie rejestru środków trwałych,
  • Współpraca z audytorami.

Podstawowe kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse i rachunkowość lub pokrewne),
  • Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze księgowości w międzynarodowej firmie,
  • Wszechstronna wiedza z zakresu księgowości i podatków,
  • Biegłość w posługiwaniu się oprogramowaniem klasy ERP,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum komunikatywnym,
  • Rozwinięte zdolności analityczne,
  • Samodzielność, dokładność, zaangażowanie w powierzone projekty,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Doświadczenie w pracy w dynamicznym środowisku.

Oferujemy:

  • Stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Pracę na stanowisku stwarzającym realne możliwości rozwoju kompetencji,
  • Wsparcie w początkowym etapie wdrożenia poprzez objęcie programem „Adaptacji Nowych   Pracowników” przez okres pierwszych 3 miesięcy pracy na stanowisku,
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne,
  • Multikarnet sportowy dofinansowany przez Pracodawcę,
  • Pakiet medyczny oraz ubezpieczenie grupowe w atrakcyjnych cenach.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.