Starszy Kontroler Finansowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta Grupy Kapitałowej o stabilnej pozycji na rynku, poszukuję osoby na stanowisko Starszego Kontrolera, osoby. Osoba ta będzie ściśle współpracowała z Dyrektorem Finansowym oraz Zarządem.

Informacje o kliencie

Siedziba firmy zlokalizowana w Pyrach. Firma pracuje w modelu hybrydowym.

Opis stanowiska

  • Zapewnienie terminowego dostarczania informacji finansowej dla kierownictwa spółki
  • Przygotowanie i kontrola budżetu oraz prognoz dla zdefiniowanych obszarów działalności we współpracy z ich kierownikami w tym również analiza kosztów, identyfikacja ryzyka, analiza odchyleń od budżetu - dla całej Grupy
  • Tworzenie, wdrażanie oraz aktualizowanie procedur związanych z kontrolą finansow
  • Udział w procesie księgowego zamknięcia miesiąca oraz raportowania wyników spółki, w tym przygotowywania comiesięcznych raportów i prezentacji dla Zarządu oraz Grupy
  • Samodzielny nadzór kontrolingowy nad wybranymi liniami biznesowymi/obszarami działalności spółki, Integrowanie działań controllingowych dotyczących projektów realizowanych przez spółkę
  • Kontrola przychodów/kosztów/wyniku operacyjnego oraz analiza KPI w ścisłej współpracy z wewnętrznymi biznes partnerami
  • Pełnienie roli partnera dla właścicieli poszczególnych linii biznesowych w zakresie zapewnienia rentowności ich biznesu, w tym przygotowywanie analiz rentowności segmentów biznesowych, linii produktowych, projektów i klientów wraz z rekomendacjami
  • Przedstawianie rekomendacji w zakresie dalszych działań biznesowych na podstawie analizy wyników, KPI oraz trendów
  • Bieżące wsparcie CFO w przeprowadzeniu transformacji procesów finansowo-kontrolingowych w firmie, m.in. aktualizowanie modelu finansowego, zarządzanie strukturą kontrolingową spółki, wdrażanie narzędzi w obszarze kontrolingu i księgowości, przygotowanie rekomendacji w zakresie optymalizacji kosztowych, procesowych oraz jakości. Przygotowywanie raportów i analiz ad-hoc zgodnie z założeniami i potrzebami firmy

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse i Rachunkowość)
  • Kilkuletnie doświadczenie w obszarze finansów/kontrolingu, w branży usługowej, handlowej w Grupie kapitałowej
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowej organizacji
  • Praktyczna wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej oraz usprawniania procesów finansowych
  • Umiejętność łączenia zadań o charakterze strategicznym z zadaniami operacyjnymi
  • Doświadczenie w pracy z systemami finansowo-księgowymi i narzędziami BI
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Duża samodzielność oraz ponadprzeciętnej zdolności interpersonalne
  • Umiejętności pracy pod presją czasu
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne i świadomość biznesowa, wnikliwość oraz umiejętność wyciągania syntetycznych wniosków i wyznaczania priorytetów
  • Nastawienia na rozwój i dzielenie się wiedz

Oferujemy

  • Praca w firmie o ugruntowanej, stabilnej pozycji na rynku
  • Pracę w systemie hybrydowym
  • Codzienne wyzwania i stały rozwój
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page