Starszy analityk ryzyka rynkowego

HR International Sp. z o.o.

Kraków, małopolskie

HR International Sp. z o.o. to nowoczesna agencja rekrutacyjna,
która operuje na międzynarodowym rynku pracy.

Łączymy polskich pracowników z pracodawcami z całej Europy, którzy prowadzą działalność w różnych branżach. Należymy do Polskiego HR S.A., który funkcjonuje na międzynarodowym rynku HR od 1999 r. HR International Sp. z o.o. jako Agencja Rekrutacyjna jest wpisana przez Marszałka Województwa Małopolskiego do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 19302.

Miejsce zatrudnienia: Kraków

Wymagania:
• Kwalifikacje w zakresie matematyki/ inżynierii/ nauk ścisłych/ finansów/ zarządzania przedsiębiorstwem,
• Wysokie zdolności analityczne oraz doświadczenie w analizie ryzyka rynkowego,
• Kwalifikacje zawodowe, takie jak Poziomy FRM/PRM/CFA, są dodatkowym atutem,
• Dobra znajomość statystyki,
• Umiejętność posługiwania się Excel i VBA jest warunkiem wstępnym,
• Znajomość zaawansowanych narzędzi do analizy numerycznej (np. Matlab),
• Podstawowe zrozumienie miar ryzyka rynkowego oraz instrumentów pochodnych,
• Zdolność do pracy pod presją oraz w ściśle określonych ramach czasowych jest konieczna,
• Wysokie umiejętności analityczne.
• Kompetencje w zakresie produkcji informacji oraz zdolność do przetwarzania i analizowania dużych ilości danych,
• Otwarta osobowość i umiejętności skutecznej komunikacji, zdolność i elastyczność w zakresie pracy w międzynarodowym zespole,
• Umiejętność pisania jasnych i zrozumiałych dokumentów,
• Chęć uczenia się i rozwoju w wymagającym środowisku.

Obowiązki:
• Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wspieranie rozwoju i utrzymywanie modeli i metodologii w zakresie ryzyka rynkowego w celu uzyskania dokładniejszego pomiaru i zarządzania ryzykiem handlowym,
• Ocenianie i weryfikowanie skuteczności modeli ryzyka z wykorzystaniem danych rzeczywistych na podstawie już istniejącego lub nowego modelu.
• Zrozumienie cech, założeń oraz ograniczeń modelu, proponowanie metody walidacji, identyfikowanie docelowych danych rynkowych dla celów walidacji oraz przeprowadzanie walidacji w uzgodnionych ramach czasowych.
• Uczestniczenie w projektach ad hoc oraz dostarczanie wszelkich informacji w sposób szybki i spójny,
• Proponowanie udoskonaleń istniejących ram, mając na celu automatyzację systemów i wsparcie wdrożenia uzgodnionych zmian,
• Identyfikowanie obszarów wymagających poprawy wydajności, automatyzacji i wzmocnienia kontroli w istniejących procesach,
• Dokumentowanie proponowanych zmian oraz ich uzgadnianie z zespołem procesowym on-shore przed ich wdrożeniem, Dokumentowanie wszystkich zmian i udoskonaleń procesu, tak aby odzwierciedlały najnowszy proces
• Zdolność do jasnego wyjaśnienia szczegółów modelu innym obszarom banku w języku nietechnicznym oraz wspieranie w bieżącym użytkowaniu tych modeli w ustalaniu codziennego zarządzania ryzykiem, np: pomoc w wyjaśnianiu znacznych zmian wartości modelowych.

Oferujemy:
• Stabilną pracę w profesjonalnym zespole m.in. dla studentów Uczelni Ekonomicznych lub pokrewnych,
• Pomoc w relokacji do Krakowa oraz finansowanie,
• Ciekawą ścieżkę kariery w międzynarodowej organizacji,
• Spójny zakres odpowiedzialności,
• Prywatną opiekę zdrowotną, świadczenia pracownicze, benefity

Aby ubiegać się o to stanowisko, należy przesłać CV oraz list motywacyjny w języku polskim oraz języku angielskim.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.