Starszy Analityk Finansowy - spółka leasingowa

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Naszym klientem jest spółka leasingowa, zajmująca się finansowaniem różnego rodzaju sprzętów dla wielu branż. Obecnie poszukujemy Starszego analityka finansowego. Firma należy do międzynarodowej grupy finansowej o renomowanej pozycji na rynku finansowym.

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

  • sporządzanie raportów o wolumenie nowej produkcji, jej dochodowości, jak również o stanie portfela oraz monitorowanie portfela umów przed procesem aktywacji
  • przygotowywanie kalkulacji marż finansowych,
  • analiza rentowności oferowanych produktów finansowych, linii produktowych i segmentów biznesowych
  • przygotowywanie i wizualizacja danych na spotkania zarządu,
  • monitorowanie kosztów ogólnych z wyjaśnieniem powodów ewentualnych odchyleń,
  • aktywne uczestnictwo w procesie budżetowania oraz aktualizacji budżetów - aktualizacja danych rzeczywistych, projekcja istniejącego portfela oraz prognozy dotyczące nowej produkcji,
  • przygotowywanie informacji zarządczej z różnych zakresów działalności spółki,
  • prezentacja wyników w różnych ujęciach biznesowych, stały kontakt z biznesem w celu kontrolowania wyników
  • aktywne uczestnictwo w procesie obliczania oraz bieżącej weryfikacji modeli biznesowych,
  • komunikacja z klientami wewnętrznymi w Polsce i za granicą, wyjaśnianie odchyleń od danych budżetowych oraz trendów w bieżących wynikach,
  • udział we wdrażaniu i testowaniu systemu bazodanowego

Profil kandydata

  • minimum 5- letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Analityka Finansowego lub podobnym, preferowane w branży finansowej
  • doświadczenie w obszarze analizy danych, budżetowania i prezentacji wyników będzie dodatkowym atutem
  • wykształcenie wyższe - preferowane kierunki: metody ilościowe, matematyka, finanse
  • zdolności analityczne
  • wysoki poziom samodzielności, umiejętność udzielania rekomendacji i ocena rentowności projektów
  • biegła znajomość MS Excel - weryfikacja umiejętności odbędzie się na podstawie przesłania testu
  • znajomość VBA oraz SQL będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość jęz. angielskiego na poziomie B2

Oferujemy

  • umowa o pracę
  • pakiet medyczny
  • pakiet sportowy
  • możliwość pracy hybrydowej
  • lokalizacja siedziby: okolice Ronda ONZ
  • zniżki na bilety do teatru
  • bonus roczny
  • owoce w biurze
  • parking pracowniczy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page