Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 26/09/2018.

Starsza/y Księgowa/y/ Team Leader

Warszawa, mazowieckie

Vos_Logistic Polska Sp.z o.o.

Opis stanowiska pracy

Podstawowe zadania:

  • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym,
  • Dekretowanie i księgowanie dokumentów, rezerw oraz wyciągów bankowych,
  • Analiza i rozliczanie kont księgowych, uzgadnianie sald,
  • Przygotowanie i analiza CIT oraz podatku odroczonego,
  • Proponowanie optymalizacji podatkowych,
  • Przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego,
  • Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych oraz ich implementacja,
  • Znajomość sprawozdawczości do GUS i NBP,
  • Weryfikacja deklaracji VAT oraz JPK,
  • Kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, banki)
  • Współpraca z audytorami, koordynowanie przepływu informacji,
  • Monitorowanie procesów finansowo-księgowych oraz rekomendowanie usprawnień i automatyzacji procesów,
  • Współpraca z międzynarodowymi działami wspierającymi w ramach Grupy kapitałowej
  • Udział w sporządzaniu dokumentacji Cen Transferowych,
  • Zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowym,
  • Raportowanie do Menadżera Finansowego.

Oczekujemy:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Doświadczenia w zarządzaniu zespołem księgowym,
  • Bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości i przepisów podatkowych,
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego umożliwiającej swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym (poziom min.B2);
  • Bardzo dobrej znajomości MS Excel;
  • Wykształcenia kierunkowego (mile widziane uprawnienia Biegłego Rewidenta lub Doradcy Podatkowego),
  • Zdolności analitycznego myślenia i dokładności,
  • Odpowiedzialności, dużej samodzielności i doskonałej organizacji pracy,
  • Zaangażowania i entuzjazmu w wykonywaniu codziennych zadań, efektywnego motywowania podległego zespołu,
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie bardzo dużym atutem.

Wymagania

Oferujemy:

  • Odpowiedzialne, pełne wyzwań stanowisko, dające możliwość realnego wpływu na funkcjonowanie firmy,
  • Umowę o pracę, bardzo dobre warunki zatrudnienia w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do programu sportowego,
  • Dynamiczny rozwój w obszarze księgowości i finansów, w międzynarodowym środowisku,
  • Miłą i przyjazna atmosferę pracy, dogodną lokalizację biura blisko centrum Warszawy,
  • Wsparcie w okresie wdrożenia,
  • Liczne szkolenia rozwijające kompetencje zawodowe, kursy językowe.

Vos Logistics to jeden z największych międzynarodowych dostawców usług logistycznych w... Europie   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
05/09/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Finanse , Praca Administracja biurowa , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Kadra zarządzająca