Stanowisko ds. ocen środowiskowych (umowa na czas określony w celu zastępstwa pracownika)

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warszawa, mazowieckie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Centrala poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe lub zaliczone co najmniej 3 lata studiów,
  • 2 lata doświadczenia zawodowego, w tym co najmniej 1 rok  lata na stanowiskach związanych z ocenami oddziaływania na środowisko, procesem inwestycyjnym obiektów liniowych,
  • wiedza zawodowa w zakresie ochrona środowiska i inwestycji,
  • znajomość pakietu MS Office na poziomie co najmniej średniozaawansowanym,
  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.

Mile widziane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe na kierunku ochrona środowiska lub pokrewnym,
  • znajomość oprogramowania GIS na poziomie co najmniej średniozaawansowanym,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej podstawowym.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • przygotowanie opinii dotyczących dokumentacji przetargowej na potrzeby postępowań zakupowych przydzielonych projektów inwestycyjnych w zakresie ochrony środowiska,
  • współpraca z organami administracji rządowej i samorządowej oraz organami ochrony środowiska w zakresie spraw środowiskowych wynikających z monitorowania przygotowania i realizacji inwestycji,
  • opracowanie kart informacyjnych przedsięwzięcia w przypadku ich wykonania zasobami własnymi,
  • weryfikacja dokumentacji środowiskowej opracowanej przez wykonawców zewnętrznych,
  • weryfikacja dokumentacji przedprojektowej i projektowej w zakresie ochrony środowiska,
  • monitorowanie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i innych decyzji w zakresie ochrony środowiska,
  • monitorowanie realizacji przydzielonych przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie zadań środowiskowych określonych w decyzjach administracyjnych,
  • współudział w konsultacjach społecznych w zakresie ochrony środowiska projektów inwestycyjnych spółki,
  • opracowanie wniosków o dofinansowanie w części środowiskowej wraz z przygotowaniem kompletu dokumentów w zakresie ochrony środowiska.
Korzyści dla Ciebie:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Umowa o pracę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Opieka medyczna
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przyjazna i partnerska atmosfera pracy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Program sportowo-rekreacyjny
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.