Specjalista w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego

PKP SA

Wrocław, dolnośląskie

PKP SA

poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Wrocław

Zakres obowiązków:

  • opiniowanie, uzgadnianie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, planów zagospodarowania przestrzennego województwa, koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju
  • prowadzenie postępowań administracyjnych, w tym współpraca z Wydziałami, udział
    w konsultacjach społecznych oraz opiniowanie projektów, dotyczących gminnego programu rewitalizacji
  • współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, organami administracji państwowej, pracowniami planowania, biurami projektowymi, architektami, itd. w zakresie zmiany przeznaczenia gruntów PKP S.A.
  • prowadzenie bazy przeznaczenia nieruchomości PKP S.A. w dokumentach planistycznych
  • opracowanie projektów zagospodarowania nieruchomości, w tym wizualizacji zagospodarowania terenu
  • przygotowanie dokumentów i prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie uzyskania decyzji o warunkach zabudowy
  • opracowanie wniosków i prowadzenia postępowań administracyjnych w zakresie uzyskania decyzji
    o środowiskowych uwarunkowaniach
  • przygotowywanie raportów w zakresie identyfikacji stanu istniejącego nieruchomości w celu optymalnego zagospodarowania nieruchomości
  • współpraca z właściwymi komórkami w Oddziale w zakresie ustalania i aktualizacji strategii dotyczącej zagospodarowania nieruchomości oraz tworzenia planów działania dotyczących zmiany zagospodarowania nieruchomości
  • współpraca z firmami doradczymi w zakresie zwiększenia potencjału inwestycyjnego nieruchomości
  • opiniowanie i przygotowywanie porozumień, umów ramowych z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie zagospodarowania nieruchomości
  • zgłaszanie inicjatyw dążących do zmian w prawie w zakresie zagospodarowania nieruchomości,
    w tym planowania przestrzennego na terenach zamkniętych
  • przeprowadzanie postępowań przetargowych w zakresie wyboru wykonawców, opracowań architektonicznych, koncepcji zagospodarowania, innych dokumentacji
  • opiniowanie projektów podziału oraz wnioskowanie o podział nieruchomości
  • współpraca z wydziałami w zakresie opiniowania decyzji administracyjnych, w tym decyzji
    o warunkach zabudowy, decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, pozwoleń
    na budowę, wydawanych w odniesieniu do nieruchomości sąsiadujących z terenami PKP S.A.
  • prowadzenie postępowań związanych z rentą planistyczną
  • opiniowanie decyzji administracyjnych, w tym decyzji o warunkach zabudowy, decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, pozwoleń na budowę, wydawanych w odniesieniu
    do nieruchomości sąsiadujących z terenami PKP S.A.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • znajomość ustaw i aktów wykonawczych, związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, gospodarką nieruchomościami, prawem budowlanym, transportem kolejowym
    i rewitalizacją
  • znajomość programów: Microsoft Office, ZWCad, SketchUp (Wymagane), QGIS (mile widziane)
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność
  • bardzo dobra organizacja pracy

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • pracę w firmie z bogatymi tradycjami
  • udział w licznych projektach związanych z rozwojem spółek Grupy PKP
  • atrakcyjne wynagrodzenie i niezbędne narzędzia pracy
  • szeroki wybór świadczeń pozapłacowych

Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem zapraszamy do przesłania aplikacji
za pomocą przycisku

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.

Informujemy, że potwierdzeniem przyjęcia Państwa aplikacji jest otrzymanie maila zwrotnego.

Nadesłanych ofert nie zwracamy.