Specjalista / Specjalistka / Młodszy specjalista / Młodsza specjalistka ds. dostępności

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Łódź, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku "Specjalisty / Specjalistki / Młodszego specjalisty / Młodszej specjalistki ds. dostępności" będzie należało m.in.:

  • Wspieranie instytucji publicznych i innych podmiotów, objętych działaniami FIRR, w zakresie poprawy ich dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej;
  • Audytowanie dostępności, przygotowywanie raportów i zaleceń;
  • Doradztwo i konsultacje w zakresie konkretnych rozwiązań zwiększających dostępność;
  • Prace organizacyjno-logistyczne związane z bieżącym prowadzeniem działań w obszarze dostępności.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • przyjazną i otwartą atmosferę pracy,
  • w pełni dostępną przestrzeń biurową dla osób z niepełnosprawnościami,
  • pakiet medyczny w prywatnej placówce medycznej LUXMED (po okresie próbnym),
  • w razie potrzeby możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy np. w urzędzie,
  • dofinansowanie do wypoczynku pracowników,
  • dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników,
  • dopłaty do udziału w wydarzeniach kulturalnych, oświatowych, zajęciach sportowych lub rekreacyjnych,
  • dopłaty do żłobka, przedszkola, klubu dziecięcego lub innej placówki wychowania przedszkolnego,
  • bezzwrotną pomoc finansową z tytułu urodzenia/przysposobienia dziecka,
  • bezzwrotną pomoc finansową (zapomogę), w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby,
  • dopłaty do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz kosztów ponadstandardowych badań,
  • bony pieniężne dla pracowników oraz paczki dla dzieci z okazji świąt lub innych ważnych zdarzeń,
  • dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe,
  • znajomość zagadnień i wymogów związanych z dostępnością architektoniczną, informacyjno-komunikacyjną i cyfrową,
  • znajomość zasad uniwersalnego projektowania,
  • doświadczenie w obszarze problematyki niepełnosprawności,
  • duży poziom samodzielności,
  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji,
  • biegła obsługa komputera (Internet, MS Office – Excel, Word, Outlook, PowerPoint),
  • skrupulatność, dokładność,
  • zdolności analityczne, umiejętność posługiwania się regulacjami prawnymi w uzasadnianiu swoich argumentów,
  • przynajmniej podstawowa znajomość regulacji prawnych dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami,
  • mile widziane wykształcenie w zakresie architektury.

Rekrutacja na stanowisko "Specjalisty / Specjalistki / Młodszego specjalisty / Młodszej specjalistki ds. dostępności" będzie przebiegała dwuetapowo:

ETAP I: Złożenie aplikacji w odpowiedzi na niniejsze ogłoszenie i jej analiza przez Fundację.

ETAP II: Fundacja skontaktuje się z wybranymi osobami i zaprosi je na rozmowę kwalifikacyjną oraz wykonanie praktycznych zadań (rodzajowo podobnych do tych, jakie będą wykonywane na stanowisku Specjalista / młodszy specjalista ds. dostępności – praca z MS Word, MS Excel, wyciąganie wniosków z zadanego tekstu, przygotowanie krótkiego pisma) – całość zajmie ok 1,5 godziny.

Na podstawie wyników obu etapów Fundacja zaproponuje wybranej osobie podpisanie umowy o pracę.

Prezentacja firmy

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
04/11/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Inne, Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia