Specjalista/ka ds. AML i weryfikacji klienta (KYC)

JAS-FBG S.A.

40-706 Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

• wprowadzanie, opiniowanie i aktualizowanie nowych oraz istniejących regulacji wewnętrznych związanych m.in. z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, przestrzeganiem międzynarodowych sankcji i embarg
• identyfikacja, analiza i weryfikacja informacji o klientach z wykorzystaniem wewnętrznych i zewnętrznych źródeł
• ocena spójności i kompletności danych, ocena ryzyka klientów zgodnie z wymaganymi standardami jakości KYC oraz pod kątem weryfikacji z listami sankcyjnymi i ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
• komunikacja stwierdzonych nieprawidłowości w zakresie KYC, sankcji oraz wydawanie zaleceń
• udział w projektowaniu i wdrażaniu procesów oraz narzędzi odpowiadających na potrzeby spółki w obszarze KYC i sankcji
• wprowadzanie danych klientów do wewnętrznych baz danych spółki

Wymagania

• wykształcenie wyższe prawnicze lub ekonomiczne

• co najmniej 4 letnie doświadczenie w pracy w instytucji finansowej lub podmiocie realizującym procesy operacyjne KYC lub AML

• wiedza specjalistyczna z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu

• znajomość zasad dotyczących transakcji międzynarodowych

• umiejętność analizy i syntezy informacji

• umiejętność formułowania wniosków i podejmowania decyzji

• rozwinięte kompetencje w zakresie pracy zespołowej i pod presją czasu

• dokładność, samodzielność i dobra organizacja pracy

• dobra znajomość narzędzi MS Office

• znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz czytanie dokumentów

Oferujemy

• stabilne warunki zatrudnienia - umowa o pracę

• atrakcyjne ubezpieczenie grupowe

• bardzo dobrą atmosferę pracy

• kartę Multisport

• prywatną opiekę medyczną - Medicover

• możliwość nauki języków obcych na platformie Etutor

• szkolenia specjalistyczne

Prezentacja firmy

JAS-FBG S.A. to jeden z wiodących operatorów logistycznych na polskim ry... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/11/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Prawo / Prokuratura