Specjalista ds. Zamówień

Warszawa, mazowieckie

HAYS Sales & Marketing

Opis stanowiska pracy

Warszawa
NR REF.: 1120849

Order Management Specialist

For one of our client, globally recognised company, we are currently looking for candidates for the position of Order Management Specialist, who will join the Warsaw SSC structure.

Person on this position will be responsible for ensuring accurate processing and creation of all customer orders within SAP, applying judgement on purchase orders, quotes or other sales generated documents, ensuring fulfilment of licenses to customer and maintain all customer licensing profiles and interfacing with Finance and Credit Control on Sales Order and Revenue related issues.

The candidates are expected to have fluent English, experience of working in a software/fast moving environment and knowledge about SAP system will be a strong asset.
Order Management Specialist will support USA market, what creates opportunity to gain unique experience in international market. Due to supporting USAworking hours are between 12.00-20.00

Our Client ensure stable employment, international work environment and huge benefit package.

Are you interested in this role? Please, send us your CV in English.

Dywizja skupia się na wyszukiwaniu najlepszych kandydatów z dziedziny marketingu,... sprzedaży i logistyki. Swoją ofertę kierujemy do firm z sektora dóbr konsumpcyjnych, sieci handlowych, sieci elektro, operatorów logistycznych, a także firm z sektora RTV/AGD.
Dywizja HAYS Sales & Marketing to zespół doświadczonych konsultantów, dla których najważniejsza jest dobra komunikacja z Klientem i skuteczność działań.
Naszymi Klientami są międzynarodowe korporacje oraz firmy lokalne. Wspieramy w rekrutacjach agencje reklamowe i public relations, agencje badania rynku i opinii oraz firmy świadczące usługi marketingu bezpośredniego. Naszym celem jest pozyskiwanie najlepszych specjalistów oraz menedżerów z sektorów, w których działamy. Nasi Klienci mogą również liczyć na aktualne dane na temat zmian i sytuacji na rynku pracy. Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
30/04/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Logistyka