Specjalista ds. Zamówień Publicznych

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk z siedzibą przy al. Lotników 32/46, 02-668 Warszawa
zatrudni osobę na stanowisko:

w Dziale Zamówień Publicznych, Zaopatrzenia i Gospodarki Aparaturowej

Miejsce pracy:

Dział Zamówień Publicznych, Zaopatrzenia i Gospodarki Aparaturowej

Al. Lotników 32/46

02-668 Warszawa

Zakres zadań realizowanych na zajmowanym stanowisku:

  • prowadzenie spraw z zakresu zamówień publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami wewnętrznymi zarówno w zakresie stosowania ustawy PZP jak i zamówień publicznych, dla których ustawa nie ma zastosowania w tym:
    • weryfikacja składanych wniosków o udzielanie zamówień,
    • współpraca z komórkami merytorycznymi przy przygotowywaniu dokumentacji związanej z zamówieniami,
    • przygotowanie i dokumentowanie przeprowadzanych procedur zakupowych w tym m.in. przygotowywanie specyfikacji warunków zamówienia lub zapytań ofertowych,
    • badanie i ocena ofert składanych przez wykonawców w toku prowadzonych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego,
    • udział w pracach Komisji przetargowej,
    •  przekazywane zawartych umów do realizacji komórkom organizacyjnym  w Instytucie, monitorowanie realizacji prowadzonych zamówień,
  •  udział w kształtowaniu polityki zakupowej, optymalizacji procesu zakupów oraz w planowaniu zamówień publicznych;
  • obsługa platformy zakupowej Instytutu w zakresie prowadzenia postępowań zakupowych;
  • nadzór nad realizacją zawartych umów oraz sporządzanie aneksów do umów w przypadku ich zmiany;
  • prowadzenie rejestrów oraz monitorowanie realizacji prowadzonych zamówień;
  • kompletowanie, przechowywanie oraz  archiwizowanie  dokumentacji;
  • udzielanie wyjaśnień i informacji z zakresu zamówień publicznych;
  •  przygotowywanie dokumentów i informacji na potrzeby współpracy z audytorami, kontrolerami i uprawnionymi do prowadzenia kontroli w zakresie zamówień publicznych.

Wymagania:

  •  wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane kierunkowe lub uzupełniające  z zakresu zamówień publicznych;
  • bardzo dobra znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi do ww. ustawy, orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej;
  •  doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych – min. 2 letnie;
  •  bardzo dobra znajomość obsługi komputera, w szczególności pakietu MS Office;
  • znajomość przepisów ustawy PZP oraz aktów wykonawczych do ustawy;
  • komunikatywność, samodzielność, skrupulatność, umiejętności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole, umiejętność działania pod presją czasu, terminowość;
  •  pożądane doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych w szczególności w jednostkach naukowych, badawczych.

Wymagania

Wymagane dokumenty:

  • CV
  •  list motywacyjny
  •  kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe
  •  kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (świadectwa pracy, referencje)
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oferta:  umowa o pracę na pełny etat

Pytania:  Dział Kadr tel.: 22 116 25 55

Termin składania ofert: 16.12.2022 r.

Oferty należy składać  za pomoca "Aplikuj".

Prezentacja firmy

Instytut Fizyki PAN jest instytutem naukowo-badawczym istniejącym od 195... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/12/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Zakupy / Zaopatrzenie