Specjalista ds. Zakupów

Klient InfoPraca

Zielona Góra, lubuskie

Pracodawca: ukryty
Miejsce pracy: Zielona Góra

Opis stanowiska:

  • Odpowiedzialność za prowadzenie procesu zakupów t.j.. – materiały, komponenty, produkty oraz usługi.
  • Prowadzenie zakupów zgodnie z przyjętymi harmonogramami projektów i realizowanie ich w terminie.
  • Wyszukanie i analiza dostępnych ofert na rynku, dobór optymalnych rozwiązań.
  • Współpraca z pozostałymi członkami zespołu badawczo – rozwojowego m.in. przy realizowaniu zakupów.
  • Negocjacje cenowe i ustalanie najkorzystniejszych warunków współpracy (analiza i negocjacje ofert, umów i innych dokumentów).
  • Zarzadzanie i udział w zarządzaniu dostawcami, tworzenie bazy dostawców, oceny prowadzonej współpracy oraz potencjału rozwoju.
  • Przygotowanie kompletnej dokumentacji na potrzeby zakupów dotacyjnych oraz do przetargów.
  • Sporządzanie zapytań ofertowych, zamówień́, protokołów, deklaracji, umów, wniosków, raportów i innych dokumentów, zapewnienie kompletności dokumentacji oraz jej zgodności z procedurami.
  • Kalkulacja i kontrola kosztów, rozliczanie kosztorysów zakupowych, (sporządzenie kalkulacji, prowadzenie zakupów zgodnie z budżetami, kontrola kosztów, rozliczanie budżetów).
  • Bieżący nadzór nad stanami magazynowymi.
  • Budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z obecnymi jak i nowymi kontrahentami.

Wymagania:

  • Min. 3-5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Dobra znajomość́ obsługi pakietu MS Office (ze szczególnym uwzględnieniem MS Excel). Zdolności analityczne i negocjacyjne.
  • Umiejętności kalkulacyjne.
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zakupach technicznych.
  • Znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego.

Mile widziane:

  • Wykształcenie techniczne / inżynierskie.
  • Doświadczenie w pracy jako konstruktor bądź technolog,
  • Umiejętność przygotowania specyfikacji materiałowej.
  • Umiejętność samodzielnego działania, odpowiedzialność.

Oferujemy:

  • Pracę przy innowacyjnym, wysoko technologicznym projekcie.
  • Pracę w cross funkcjonalnym zespole.
  • Współpracę z podmiotami doradzającymi firmie przy projekcie.
  • Udział w projekcie związanym z innowacyjną technologią
  • Pracę, która daje poczucie sensu, nasze urządzenie zwiększy udziału odnawialnych źródeł energii w codziennym użytku, więc będziesz mieć pozytywny wkład w odpowiedzialne gospodarowanie środowiskiem.
  • Zebranie doświadczeń przy projekcie prowadzonym wg. metodyki Agile, z której korzystają firmy cieszące się obecnie największym sukcesem .
  • Kawę, herbatę i od czasu do czasu ciacho dla wzbogacenia zawodowej satysfakcji o satysfakcję kulinarną ;)
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.