Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży

Fortum Marketing and Sales Polska S.A.

Gdańsk, pomorskie

Fortum poszukuje:
Jesteśmy największym wytwórcą energii elektrycznej w krajach nordyckich, Finlandii, Szwecji, Norwegii i jednym z największych producentów ciepła na świecie. Dostarczamy naszym klientom energię elektryczną, ciepło i chłod sieciowy, a także inne rozwiązania w dziedzinie energetyki, które przyczyniają się do poprawy jakości życia dzisiaj i w przyszłości. W Polsce FORTUM produkuje ciepło i prad w elektrociepłowniach oraz jest wiodącym sprzedawcą na rynku energii elektrycznej i gazu.
W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy kandydata/-tki na stanowisko:

Miejsce pracy: Gdańsk

Zadania:

  • wsparcie procesu weryfikacji umów i zmiany sprzedawcy (tpa),
  • kompleksowa i profesjonalna posprzedażowa obsługa klienta,
  • codzienna współpraca z operatorami systemów dystrybucyjnych,
  • przygotowywanie dokumentacji sprzedażowej,
  • zapewnienie właściwej komunikacji pomiędzy wszystkimi stronami zaangażowanymi w proces ofertowy,
  • obsługa korespondencji przychodzącej oraz wychodzącej z departamentu,
  • przygotowywanie raportów cyklicznych, raportów ad-hoc, zestawień i analiz na potrzeby departamentu gazu (m.in. sprzedażowych, aktywności),
  • optymalizacja aktualnych procesów raportowania oraz przepływu danych,
  • identyfikacja i analiza potencjalnych obszarów wymagających poprawy,
  • uczestnictwo w rozwoju narzędzi wsparcia sieci sprzedaży ( m.in. crm),
  • tworzenie prognoz zapotrzebowania i profili zużycia na rynkach gazu i energii elektrycznej,
  • przygotowywanie analiz rynku i porównań z konkurencją,
  • śledzenie zmian prawnych dotyczących rynku energii elektrycznej, gazu i praw majątkowych,
  • dokonywanie zgłoszeń/ nominacji pozycji,
  • analiza danych i przygotowywanie raportów w zakresie pozyskiwania nowych klientów i śledzenia kontaktów handlowych,
  • administrowanie i podsumowywanie raportów dotyczących pracowników terenowych,
  • inicjowanie pomysłów na optymalizację pracy i/lub wzrost sprzedaży,
  • aktywne wsparcie wszystkich kanałów sprzedaży we wszystkich procesach.

Wymagania:

  • znajomość przepisów prawa w odniesieniu do handlu energią i gazem - mile widziana,
  • wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów magisterskich (mile widziane wyższe techniczne takie jak: matematyka, ekonomia, energetyka, gazownictwo lub pokrewne),
  • umiejętność pracy wielowątkowej oraz bardzo duża samodzielność w wykonywaniu zadań,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office m.in. tabele przestawne, wyszukaj pionowo, funkcje logiczne itp. (znajomość VBA mile widziana),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym będzie dodatkowym atutem,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz zdolności wyciągania logicznych wniosków,
  • kreatywność,
  • mile widziana znajomość procesów sprzedaży B2B, technik sprzedażowych i negocjacyjnych,
  • pozytywnego nastawienia oraz swobodnej komunikacji przez telefon,
  • znajomość mechanizmów i czynników kształtujących ceny energii elektrycznej i gazu – mile widziana.

Oferujemy:

  • zdobycie doświadczenia na dynamicznie rozwijającym się rynku energii i gazu,
  • możliwość zdobycia dużego doświadczenia zawodowego w środowisku nastawionym na rozwój i pracę zespołową,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjny system wynagrodzenia, podstawa i premia uzależniona od wyników pracy,
  • dobrą i motywującą atmosferę w miejscu pracy,
  • opiekę medyczną oraz kartę Multisport.
Osoby zainteresowane prosimy
o przesłanie CV klikając w poniższy przycisk:
Wysłany plik prosimy nazwać według wzoru: Imię_Nazwisko_CV.pdf
Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia!
Jednocześnie zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.