Specjalista ds. Warunków Kontraktowych

Mostostal Warszawa S.A.

Opole, opolskie

Mostostal Warszawa SA jest firmą budowlaną, której historia sięga 1945 roku. Nasza działalność rozpoczęła się od odbudowy mostów. Obecnie oferujemy szeroki zakres usług, realizując przedsięwzięcia z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, energetycznego, inżynierskiego, drogowego oraz ochrony środowiska. Wykonujemy duże i prestiżowe projekty budowlane, pełniąc funkcję generalnego wykonawcy i obsługując partnerów krajowych i zagranicznych. Od 1999 roku naszym strategicznym partnerem i udziałowcem jest Acciona - hiszpański potentat na światowym rynku budowlanym, zatrudniający ponad 30.000 pracowników w ponad 30 krajach na świecie.

Miejsce pracy: Opole

Opis stanowiska

  • podejmowanie wszelkich dopuszczalnych działań w celu obrony interesów Wykonawcy,
  • opracowywanie stanowisk pisemnych i roszczeń Wykonawcy w ramach kontraktów na roboty budowlane,
  • śledzenie sytuacji na budowach, raportowanie o zdarzeniach potencjalnie roszczeniowych oraz gromadzenie i opracowywanie dokumentacji oraz propozycji pism w tym zakresie,
  • analiza dokumentacji kontraktowej, ocena rozbieżności pomiędzy zobowiązaniami umownymi a wymaganiami klienta w trakcie realizacji projektu,
  • inicjowanie i prowadzenie wewnętrznych ustaleń związanych z realizowanym zakresem zadań,
  • prowadzenie korespondencji z Zamawiającym i podwykonawcami,
  • prowadzenie negocjacji i uzgodnień kontraktowych z Zamawiającym i podwykonawcami,
  • zarządzanie dokumentacją budowy pod kątem roszczeń,
  • uczestnictwo w spotkaniach dot. roszczeń.

Wymagania

  • wykształcenie wyższego prawnicze (z dużym doświadczeniem w budownictwie) lub o profilu budownictwo (z doświadczeniem w zakresie roszczeń),
  • min. 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania roszczeniami i dokumentacją kontraktu na podobnym stanowisku w realizacji kontraktów na roboty budowlane (warunek konieczny),
  • doświadczenie w opracowywaniu stanowisk pisemnych i roszczeń – (warunek konieczny), w tym w oparciu o FIDIC,
  • doświadczenie w zakresie zarządzania dokumentacją kontraktu,
  • inicjatywa w realizacji zadań (warunek konieczny),
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • rzetelność i skrupulatność,
  • umiejętność współpracy w zespole oraz sprawnej współpracy z partnerami zewnętrznymi,
  • dobra organizacja pracy własnej,
  • znajomość metod kosztorysowania i rozliczania robót budowlanych,
  • praktyczna umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa w zakresie budownictwa,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość długofalowej współpracy,
  • pracę w zróżnicowanym (m.in. wielopokoleniowym) zespole,
  • możliwość wykazania się posiadanymi umiejętnościami i wiedzą,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • szeroki pakiet benefitów:
Mostostal Warszawa S.A. Opieka medyczna
Mostostal Warszawa S.A. Odprawa emerytalna
Mostostal Warszawa S.A. Dodatkowe dni wolne
Mostostal Warszawa S.A. Ubezpieczenie na życie
Mostostal Warszawa S.A. Dofinansowanie do wypoczynku
Mostostal Warszawa S.A. Karty podarunkowe
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.