Specjalista ds. Upraw Roślin Szklarniowych (junior / senior)

Ceres |Selected people in food & agri|

Stężyca, k., Dęblin, Lublin, lubelskie

Opis stanowiska pracy

Nasz Klient to prężnie działająca rodzinna firma z kilkupokoleniową tradycją, będąca największym polskim producentem kwiatów i roślin ozdobnych. Firma zatrudnia 450 pracowników i aktywnie angażuje się w życie i rozwój lokalnej społeczności. W 2020 roku firma otrzymała prestiżową nagrodę „Firma Rodzinna Roku 2020” od magazynu Forbes.

Kompleks szklarniowy o   łącznej powierzchni 18 ha należy do najnowocześniejszych w Europie i został wyposażony w kompleksowe zaplecze technologiczne oraz system kogeneracji, pozwalając na samowystarczalność produkcji pod względem wytwarzanej energii elektrycznej i cieplnej. Firma specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości storczyków, róż i roślin zielonych. Poprzez największą w Polsce własną sieć hurtową z 14 filiami, firma zaopatruje w świeże kwiaty najlepsze polskie kwiaciarnie i sieci handlowe.

W związku z dalszym dynamicznym rozwojem firmy prowadzimy obecnie rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Upraw Roślin Szklarniowych w nowoczesnym obiekcie szklarniowym w Stężycy (woj. lubelskie).

Firma oferuje możliwość zatrudnienia dla osób o zróżnicowanym poziomie dotychczasowego doświadczenia. Możesz liczyć na kompleksowe szkolenia oraz dostosowanie poziomu obowiązków i odpowiedzialności do aktualnego stanu wiedzy i zaawansowania.

Pasjonujesz się uprawą roślin, lubisz pracę w środowisku szklarniowym, dobrze odnajdujesz się w pracy zespołowej lub masz doświadczenie jako team leader? CeresRecruitment ma dla Ciebie ciekawe propozycje! Rola

Zarządzanie klimatem i zabiegami agronomicznymi w wyznaczonej sekcji uprawowej.

  • Zarządzasz wyznaczoną sekcją uprawową (storczyki, róże lub rośliny zielone) pod względem nastaw klimatycznych, strategii nawadniania i nawożenia oraz ochrony roślin.
  • Realizujesz ustalony plan i program produkcyjny, aktywnie poszerzasz swoją wiedzę i  poszukujesz nowych rozwiązań dążących do podniesienia jakości, minimalizacji kosztów oraz ograniczenia strat produkcyjnych.
  • Planujesz i wdrażasz optymalną w skali roku strategię klimatyczną w szklarni.
  • Monitorujesz uprawy i klimat w szklarni poprzez regularne obchody po obiekcie oraz analizę danych z komputera klimatycznego.
  • Blisko współpracujesz z poszczególnymi działami produkcyjnymi (techniczny, ochrona roślin, nawadnianie i nawożenie roślin).
  • Poznajesz wytyczne i dbasz o utrzymanie standardów jakościowych w poszczególnych etapach produkcji roślin.
  • Szacujesz tempo wzrostu roślin oraz bierzesz udział w prognozowaniu stopnia realizacji programu produkcyjnego.
  • Zdobywasz i wykorzystujesz praktyczną wiedzę na temat identyfikacji i metod zwalczania chorób i szkodników oraz znajomości środków ochrony roślin i standardów ich stosowania w obiektach szklarniowych.

Profil

Pozytywnie nastawiona osoba lubiąca pracę z ludźmi i roślinami, pasjonat i specjalista upraw szklarniowych.

Wymagania

  • Preferowane wykształcenie wyższe kierunkowe (ogrodnictwo, rolnictwo) lub wiedza poparta doświadczeniem w branży na stanowiskach grower, agronom, team leader itp.
  • Znajomość obsługi (lub gotowość do nauki) komputerowych systemów zarządzania klimatem i produkcją szklarniową (n.p. Multima / Synopta / Priva / Hoogendoorn).
  • Doświadczenie i obycie w środowisku szklarniowej produkcji roślin, dobre oko i ręka do pielęgnacji roślin.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego jest dodatkowym atutem.

Kompetencje

  • Nastawienie na realizację celów. Umiejętność pracy w proaktywny i samodzielny sposób.
  • Zespołowe nastawienie, chęć do zdobywania i dzielenia się wiedzą.
  • Wysokie poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania i zorientowanie na znalezienie najlepszych dostępnych rozwiązań.
  • Umiejętność zarządzania czasem i dbałość o efektywność pracy.

Miejsce pracy
Stężyca, woj. lubelskie (pomiędzy Warszawą i Lublinem).

Oferta
Ciekawa i pełna wyzwań szansa na karierę w innowacyjnej i ambitnej firmie, wiodącym europejskim przedsiębiorstwie w unikatowym segmencie rynku, gdzie wartości takie jak pracowitość, rozwój, zespołowe nastawienie, szacunek, otwartość, przedsiębiorczość  są uważane za naturalne. Otrzymasz możliwość pracy w kolorowym, nowoczesnym środowisku produkcyjnym. Stanowisko zapewnia wysoki poziom autonomii i miejsce na osobistą inicjatywę oraz bycie integralną częścią zmotywowanego i koleżeńskiego zespołu. Firma oferuje atrakcyjny pakiet wynagrodzeń z wieloma benefitami (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, pakiety socjalne i emerytalne, szeroki wachlarz szkoleń i kursów oraz wiele więcej). Ponadto firma zapewnia pomoc w zakwaterowanie i relokacji.

Aplikacja
Nasz klient zlecił rekrutację i selekcję na Specjalista ds. Upraw Roślin Szklarniowych wyłącznie firmie CeresRecruitment Polska.
Aplikację możesz wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.ceresrecruitment.pl . Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Koen Lecluyse pod nr +48 696 307 999 lub Bartek Soboński pod nr +48 796 826 363.

CeresRecruitment to firma specjalizująca się w rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska w branży rolno-spożywczej, ukierunkowana na inżynierów i magistrów. CeresRecruitment posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii, Włoszech, Francji i Polsce. Obszary rynku firmy to: Technologia i Przetwórstwo Żywności, Przemysł Spożywczy, Rolnictwo, Ogrodnictwo, Warzywnictwo, Sadownictwo, Sprzedaż detaliczna i hurtowa, Żywienie i Hodowla Zwierząt, Zootechnika i Weterynaria, Chemia Rolna (środki ochrony roślin - nawozy - nasiona), Rolnictwo i Produkcja Ekologiczna, FMCG, Doradztwo Techniczne i Handlowe. Ceres specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników na stanowiska: Dyrektor Generalny, Dyrektor Wykonawyczy, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Operacyjny, Kierownik Sprzedaży i Marketingu, Kierownik HR (HRM), Kierownik Produkcji, Kierownik Projektu, Specjalista ds. Zapewnienia / Kontroli Jakości (QA / QESH), Specjalista ds. Logistyki (Łańcucha Dostaw), Specjalista ds. Zakupów i Zamówień, Trader, Handlowiec, Kupiec, Doradca Żywieniowy / Specjalista ds. Żywienia, Agronom, Technolog Żywności / Produkcji Pasz, Inżynier Procesu, Specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D).

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/11/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Kadra zarządzająca, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji, Praca Rolnictwo