Specjalista ds. Transportu Nr ref.:SDT/JG

Arche Consulting Sp. z o.o. Sp. K.

Bielsko-Biała, śląskie

Arche Consulting jest firmą tworzoną przez ludzi z pasją, łączących wiedzę i doświadczenie uzyskane dzięki kilkuletniej praktyce w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych, doradczych i szkoleniowych dla różnorodnych pod kątem wielkości i kapitału firm. Połączenie zdobytego przez nas doświadczenia oraz pasji, z jaką skupiamy się na działaniu, pozwala nam na skuteczne wsparcie firm w poszukiwaniu pracowników oraz pomoc kandydatom w znalezieniu dobrej pracy.

Miejsce pracy: Bielsko-Biała

Obowiązki:

  • organizacja i optymalizacja procesów w obszarze transportu,
  • przygotowanie dokumentów do odprawy celnej importowej/eksportowej,
  • utrzymywanie kontaktu z przewoźnikami oraz ocena skuteczności ich działań,
  • organizowanie wysyłek wyrobów gotowych do klientów i centrów dystrybucyjnych,
  • organizowanie odbiorów komponentów od dostawców,
  • kontakt z klientem w przypadku wymagań dotyczących pakowania przygotowania dokumentacji wysyłkowej,
  • przygotowywanie miesięcznych raportów oraz kontrola kluczowych wskaźników efektywności (KPI) w obszarze wykonywanych obowiązków,
  • opracowywanie i wdrażanie projektów oszczędnościowych w obszarze transportu,
  • kontrola kosztów oraz realizacja budżetu transportowego.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (logistyka, transport),
  • min. 3-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
  • znajomość przepisów celno – podatkowych,
  • znajomość rynku transportowego (TSL),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca kontakty w obszarze biznesowym,
  • znajomość pakietu MS Office (w szczególności dobra znajomość Excel),
  • dobra organizacja pracy oraz zdolności analityczne,
  • kreatywność oraz umiejętność podejmowania szybkich decyzji,
  • mile widziana znajomość systemu ERP.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • praca w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Dla naszego Klienta, firmy o kapitale zagranicznym, poszukujemy osoby na stanowisko:

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.