Specjalista ds. Ryzyka

HRK S.A.

Wrocław, dolnośląskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla naszego Klienta, prestiżowej instytucji finansowej charakteryzującej się stabilną pozycją na rynki i dynamicznym tempem wzrostu, poszukujemy Kandydata/Kandydatki na stanowisko Specjalisty ds. ryzyka, który posiada doświadczenie w analizie finansowej.

Specjalista ds. RyzykaMiejsce pracy: Wrocław

Zadania:

  • Szacowanie parametrów ryzyka kredytowego i monitorowanie jakości portfela;
  • Proponowanie rozwiązań i tworzenie narzędzi optymalizujących zarządzanie ryzykiem oraz ich wdrażanie;
  • Prognozowanie ryzyka kredytowego, tworzenie budżetu kosztów ryzyka oraz rekomendacja limitów na ryzyko kredytowe
  • Przygotowywanie założeń i zmian w strategii ryzyka kredytowego dla nowych i istniejących produktów oraz rynków;
  • Przygotowywanie cyklicznych raportów.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (kierunki ekonomiczne/matematyczne/statystyczne);
  • 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku lub w obszarze analiz finansowych w zakresie kwantyfikacji ryzyka w instytucji finansowej;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne;
  • Znajomość podstawowych miar ryzyka portfelowego oraz technik analitycznych;
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi analitycznych (SQL, VBA);
  • Umiejętność współpracy w zespole i komunikatywności;
  • Dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Współpraca w oparciu o umowę o pracę;
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w jednej z wiodących grup finansowych;
  • Opiekę medyczną i benefity pozapłacowe;
  • Szkolenia językowe.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.