Specjalista ds. rozwoju zawodowego / Specjalista ds. rozwoju zawodowego – stażysta

Urząd Pracy m.st. Warszawy

Warszawa, mazowieckie

Miejsce pracy: Warszawa

Główne obowiązki:

  • Udzielanie informacji dotyczących organizacji subsydiowanego zatrudnienia, staży dla osób bezrobotnych, bonów stażowych oraz przygotowania zawodowego dorosłych;
  • Przygotowanie dokumentów do rozpoczęcia programów związanych z organizacją subsydiowanego zatrudnienia, staży dla osób bezrobotnych, bonów stażowych oraz przygotowania zawodowego dorosłych (wnioski, umowy,);
  • Przygotowanie dokumentacji do rozliczenia subsydiowanego zatrudnienia, staży dla osób bezrobotnych, bonów stażowych oraz przygotowania zawodowego dorosłych;
  • Nadzór nad prawidłową realizacją zawartych umów;
  • Analiza prowadzonych działań pod kątem ich efektywności;
  • Dokonywanie odpowiednich zapisów w kartach rejestracyjnych i w systemie komputerowym, w szczególności kwalifikacje do wypłaty stypendiów stażowych, w tym w ramach bonu oraz przygotowania zawodowego, dyspozycje do wypłaty ryczałtów tytułem zwrotu kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania stażu w ramach bonu stażowego, dyspozycje do wypłaty premii w ramach bonu stażowego), ewidencjonowanie faktur;
  • Przygotowywanie i wydawanie decyzji związanych z przyznawaniem i utratą stypendium stażowego, w tym ramach bonu stażowego i przygotowywania zawodowego oraz wydawanie innych decyzji związanych z prawami i obowiązkami bezrobotnego w ramach danej formy wsparcia oraz związanych z utratą statusu osoby bezrobotnej;
  • Weryfikacja raportów ZUS i KRUS;
  • Postępowanie windykacyjne (zawiadomienia, wydawanie decyzji);
  • Stworzenie i aktualizacja bazy danych służących realizacji zadań

Wykształcenie: wyższe

Wymagania konieczne:

  • znajomość ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2019 r. poz.1482, z późn. zm.), a w szczególności instrumentów rynku pracy oraz rozporządzeń wykonawczych do ustawy,
  • znajomość zagadnień rynku pracy,
  • minimum 2 letni staż pracy,

Wymagania pożądane:

  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność dobrej organizacji pracy na stanowisku,
  • operatywność,
  • zaangażowanie, odpowiedzialność,
  • kreatywność,
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie środowiska Windows.

Wymagane dokumenty:

  • życiorys i list motywacyjny (podpisane odręcznie),
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (oświadczenie do pobrania ze strony www.bip.up.warszawa.pl/ w zakładce nabór na wolne stanowisko urzędnicze),
  • podpisana klauzula: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji.

W miesiącu poprzedzającym datę publikacji ogłoszenia o naborze wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy przekracza 6%.

Do udziału w naborze zachęcamy osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.

Aplikacje niewykorzystane w procesie rekrutacji zostaną komisyjnie zniszczone.

Dokumenty należy złożyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Rekrutacja RP” w terminie do 21 lutego 2020 r. do godz. 12 w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy, przy ul. Ciołka 10A pok. 120 /sekretariat/ lub listownie na adres Urząd Pracy m.st. Warszawy ul. Ciołka 10a, 01-402 Warszawa

Zastrzega się prawo nie wybrania żadnego kandydata.