Specjalista ds. rozliczeń i płatności (m/k)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Aktualnie poszukujemy osoby, która będzie odpowiedzialna za rozliczenia i płatności w międzynarodowej spółce deweloperskiej w dziale finansowo-księgowym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma z branży nieruchomości. Która to zarządzają wieloma funduszami inwestycyjnymi oraz procesami deweloperskimi dla klientów zewnętrznych.

Opis stanowiska

  • Przygotowywanie płatności dla wierzycieli za wcześniej zaksięgowane i zatwierdzone faktury, zgodnie z terminami płatności, dostępnością gotówki i polityką firmy
  • Identyfikowanie codziennych przepływów pieniężnych pod kątem ich poprawności i proponowanie bezpośrednich działań w przypadku jakichkolwiek problemów
  • Przygotowywanie prognozy przepływów pieniężnych, aktualizacja codziennych operacji bankowych i sald
  • Przygotowywanie innych wymaganych przez firmę raportów
  • Przygotowywanie comiesięcznego rozliczenia sald bankowych i wsparcie działu finansowego w uzgadnianiu transakcji gotówkowych z księgami głównymi i rachunkami rozliczeniowymi
  • Utrzymywanie bliskich kontaktów i dobrych relacji z bankami
  • Nadawanie i utrzymywanie dostępu pracowników do systemów bankowych zgodnie z polityką firmy
  • Koordynowanie otwierania i zamykania rachunków bankowych
  • Organizowanie wdrożenia/utrzymania różnych usług/produktów bankowych w celu poprawy efektywności windykacji i wydatkowania środków pieniężnych
  • Wspólnie z Corporate Treasury zarządzanie ryzykiem walutowym
  • Uczestniczenie w tworzeniu nowych oraz w utrzymaniu istniejących procedur operacyjnych

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, bankowość)
  • Min. 2 letnie doświadczenie w pracy w dziale księgowym, w banku lub na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Podstawowa znajomość terminologii finansowej i skarbowej
  • Znajomość zasad i procedur związanych z rachunkowością
  • Bardzo dobra znajomość środowiska MS Office, w szczególności Excel
  • Znajomość systemów klasy ERP
  • Znajomość różnych platform bankowości elektronicznej
  • Samodzielność, odpowiedzialność i energia w działaniu
  • Dokładność, systematyczność, terminowość i doskonała organizacja pracy własnej

Oferujemy

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliwość doskonalenia zawodowego
  • Możliwość rozwoju w dziale księgowo-finansowym
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej
  • Benefit system
  • Elastyczny czas pracy
  • Biuro przy lini metra.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page