Specjalista ds. projektów architektonicznych

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Oświęcim, małopolskie

Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

zatrudni na stanowisko

specjalista ds. projektów architektonicznych

Zakres obowiązków:

  • Wykonywanie rysunków projektu aranżacji przestrzeni wystawienniczej oraz projektu systemu wystawienniczego nowej wystawy głównej (rysunki i grafiki 2D oraz wizualizacje 3D o średnim i wysokim stopniu zaawansowania)
  • sporządzanie dokumentacji projektowej wystawy oraz systemów wystawienniczych zgodnie z istniejącym projektem koncepcyjnym oraz wytycznymi koordynatora zespołu architektów
  • opracowanie graficzne poszczególnych części wystawy w tym sporządzanie wizualizacji komputerowych oraz materiałów drukowanych
  • katalogowanie i archiwizacja dokumentacji projektowej
  • opracowywanie prezentacji oraz materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących poszczególnych etapów przygotowania i realizacji wystawy
  • tworzenie dokumentacji wizualnej z przebiegu prac nad wystawą
  • uczestnictwo w pracach związanych z badaniem rynku pod kątem technologii i materiałoznawstwa w odniesieniu do bezpiecznego eksponowania obiektów muzealnych,
  • współpraca i konsultowanie dokonanych wyborów z Zespołem ds. NWG oraz innymi działami Muzeum w celu tworzenia i realizacji projektu wystawy
  • tworzenie sprawozdań z realizowanych zadań
  • bieżące raportowanie do koordynatora zespołu architektów.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne – preferowane architektura
  • umiejętność opracowywania dokumentacji wykonawczej
  • doświadczenie w pracy z programami graficznymi służącymi do tworzenia dokumentacji projektowej i wizualizacji typu AutoCAD, SketchUp,V-ray, Pakiet Office, Pakiet Graficzny Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign)
  • umiejętność w pracy w zespole, samodzielność i kreatywność,
  • wymagana biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców).

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z obiektami historycznymi
  • doświadczenie we współpracy z instytucjami kultury
  • znajomości materiałów i technologii wykorzystywanych w branży wystawienniczej
  • znajomość przepisów prawa obowiązującego w muzeach
  • praktyczna znajomość języka angielskiego
  • prawo jazdy kat. B.

Życiorys zawierający klauzulę o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych do celów rekrutacji (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1999r., t.j. Dz.U. z 2016r. poz. 922, ze zmianami) wraz z listem motywacyjnym należy przesłać poprzez przycisk "Aplikuj".

Administratorem danych osobowych będzie Państwowe Muzeum Auschwitz–Birkenau w Oświęcimiu.

Dane będą wykorzystane w celu przeprowadzenia rekrutacji.

Termin składania ofert od 5 stycznia 2018 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Prezentacja firmy

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/03/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Architektura, Praca Grafika / Projektowanie, Praca Inżynieria, Praca Inne, Praca Tłumaczenia / Wydawnictwa / Redakcja