Specjalista ds. Podatku VAT

Moltton

Chorzów, śląskie

Moltton

MOLTTON POLAND jest innowacyjną firmą doradztwa personalnego, specjalizującą się w rekrutacji specjalistów oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla dla branży przemysłowej. Do każdego z prowadzonych projektów podchodzimy w sposób indywidualny, opierając się zarówno na wieloletnim doświadczeniu naszych Konsultantów, jak i rzeczywistych potrzebach i oczekiwaniach Klienta oraz Kandydatów. Działamy w oparciu o certyfikat agencji zatrudnienia nr 7145

Od: Moltton
Miejsce pracy: Chorzów

Zakres obowiązków:

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń VAT, opiniowanie transakcji pod względem podatku VAT,
  • identyfikacja i analiza obszarów ryzyka podatkowego (ocena umów, transakcji pod względem podatku VAT),
  • sporządzanie rejestrów i kalkulacji podatku VAT,
  • sporządzanie deklaracji VAT i pliku JPK_VAT oraz stosownych korekt,
  • przygotowywanie pism oraz wniosków kierowanych do organów podatkowych oraz współpraca z nimi,
  • przygotowywanie i aktualizacja stosownych procedur w zakresie podatku VAT,
  • przygotowywanie i prowadzenie szkoleń dla innych Działów mających wpływ na prawidłowe rozliczanie podatku VAT,
  • monitorowanie zmian w przepisach dotyczących podatku VAT i nadzór nad prawidłowym ich zastosowaniem w Spółce.

Wymagania:

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, nauki ścisłe),
  • znajomości przepisów podatkowych w zakresie VAT,
  • min. 2-3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (codzienna praca w j. angielski),
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office,
  • uprawnienia doradcy podatkowego będą dodatkowym atutem,
  • zaangażowania i dobrej organizacji pracy.

Nasz Klient oferuje:

  • miłą atmosferę pracy,
  • wsparcie w zdobywaniu nowej wiedzy oraz możliwość rozwoju poprzez udział w szkoleniach i współpracę w międzynarodowym środowisku,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę na pełny etat.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Moltton