Specjalista ds. podatku dochodowego i cen transferowych

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

Tychy, śląskie

Opis stanowiska pracy

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

Dokumentacja cen transferowych

  • Sporządzanie dokumentacji podatkowej w zakresie cen transferowych wraz z załącznikami.
  • Analiza zawieranych umów pomiędzy podmiotami powiązanymi pod kątem dokumentacji cen transferowych.
  • Gromadzenie danych, dokumentów oraz analiz na potrzeby dokumentacji cen transferowych.
  • Analiza przepływów wewnątrzgrupowych w zakresie cen transferowych.
  • Współpraca z HQ w zakresie lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych.
  • Sporządzanie sprawozdania w sprawie transakcji
    z podmiotami powiązanymi.

Podatek dochodowy

  • Przygotowanie kalkulacji podatku dochodowego oraz deklaracji CIT z uwzględnieniem działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej
    i poza nią.
  • Bieżąca analiza zdarzeń gospodarczych pod kątem prawidłowego rozliczenia podatkowego.
  • Analiza zawieranych umów (transakcji) pod kątem opodatkowania podatkiem u źródła.
  • Przygotowanie rozliczeń podatku u źródła i deklaracji podatkowych w tym zakresie.
  • Analiza prawidłowości rozliczenia podatkowego otrzymanych dotacji celowych w ramach Funduszy Europejskich i krajowych.

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość).
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego.
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego.
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Dobra organizacja pracy własnej.
  • Dokładność i sumienność.

OFERUJEMY:
  • Pracę w międzynarodowym środowisku w firmie posiadającej stabilną pozycję na rynku.
  • Przyjazną i koleżeńską atmosferę w pracy.
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się branży Automotive.
  • Liczne szkolenia, zajęcia językowe.
  • Dofinansowanie do posiłków.
  • Dodatkowa opieka medyczna.
  • Bogaty pakiet socjalny ("wczasy pod gruszą", karty podarunkowe na święta, Multisport i wiele innych benefitów).
  • Atrakcyjny system wyróżnień pracowników.
  • Imprezy integracyjne.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Prezentacja firmy

Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automoti... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/10/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Praca na produkcji, Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis, Praca Inżynieria, Praca Motoryzacja / Automotive