Specjalista ds. Planowania Tras

PepsiCo Logistyka

Modlniczka k. Kraków, małopolskie

Miejsce pracy: Modlniczka k. Kraków

Zakres obowiązków:

  • Optymalne planowanie tras dostawczych z uwzględnieniem zasobów i potrzeb dystrybucyjnych, ustawy o czasie pracy kierowcy oraz ze szczególnym uwzględnieniem jak najlepszej efektywności kosztowej tras.
  • Kontakt z firmami transportu zewnętrznego i wymiana informacji niezbędnych do efektywnej realizacji zleconych zadań.
  • Bieżąca analiza dostępnej floty pod względem ilości, ładowności, wielkości przestrzeni ładunkowej i rodzaju środków transportu.
  • Wnioskowanie o zwiększenie środków transportowych w przypadkach tego wymagających do Kierownika Dystrybucji Terenowej oraz przełożonego.
  • Ewidencjonowanie i archiwizacja raportów/danych niezbędnych do właściwego monitorowania realizacji tras dostawczych i oceny wydajności pracy firm zewnętrznych.
  • Utrzymywanie spójności danych w systemach CGK i RN.
  • Wsparcie pracy działu sprzedaży poprzez czynności związane z korygowaniem terminu dostawy, przekazywaniem informacji dotyczących braku realizacji dostaw, danych dotyczących klienta i zleceń zebranych przez przedstawiciela handlowego.
  • Kontrolowanie sesji planistycznych pod kątem występowania błędów.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie min. średnie.
  • Minimum roczne doświadczenie w planowaniu tras dostawczych, planowaniu łańcucha dostaw, administracji magazynowej w sektorze FMCG/transportu/usług logistycznych.
  • Wiedza z zakresu obsługi systemów informatycznych takich jak CGK, RoadNet, Territory Planner mile widziana.
  • Znajomość topografii zarządzanego obszaru.
  • Umiejętność analitycznego myślenia (praca na liczbach, logiczne wnioskowanie).
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i w stresie.
  • Znajomość przepisów prawa drogowego (znajomość ustawy o czasie pracy kierowców będzie dodatkowym atutem).
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, Karta Multisport).
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji.