Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/23/0232

Obowiązki:

Do głównych zadań specjalisty ds. płac będzie należało:
- obsługa programu Vulcan modułu płace,
- terminowe sporządzanie list płac oraz prowadzenie indywidualnych kart wynagrodzeń,
- naliczanie zasiłków chorobowych, rodzinnych, opiekuńczych, macierzyńskich i wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami ZUS, prowadzenie kart zasiłkowych pracowników,
- rejestrowanie i wyrejestrowywanie pracowników oraz członków rodzin,
- sporządzanie i przygotowywanie na bieżąco rozliczeń i sprawozdań dla US, GUS, ZUS,
- przygotowywanie przelewów bankowych zgodnych z listami płac i potrąceniami,
- zbieranie, kompletowanie i przechowywanie na bieżąco właściwej dokumentacji stanowiącej podstawę wypłat pracownikom wynagrodzeń i zasiłków,
- sporządzanie rozliczeń z zakresu wynagrodzeń do sprawozdań i planów finansowych szkoły,
- prowadzenie operacji finansowych oraz kartotek pożyczkowych Funduszu Świadczeń Socjalnych,
- terminowe przygotowywanie wszelkich analiz i rozliczeń,
-wprowadzanie dokumentów dziennika WRD do programu PROGMAN,rozrachunki i eksportowanie do programu PROGMAN Finanse,
- prowadzenie kasy,
- przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów,
- wprowadzanie danych do SIO,
- obsługa PPK.
Warunki pracy na danym stanowisku:
zmienne tempo pracy, praca pod presją czasu, praca przy monitorze ekranowym.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania:

  • NIEZBĘDNE WYMAGANIA:- posiada obywatelstwo polskie,- posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,- nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,- cieszy się nieposzlakowaną opinią,- spełnia jeden z poniższych warunków:- posiada wykształcenie wyższe odpowiedniej specjalności, umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku stosownie do opisu stanowiska oraz co najmniej 4 lata pracy,- posiada wykształcenie średnie o profilu ogólnym lub zawodowym, umożliwiające wykonanie zadań na stanowisku stosownie do opisu stanowiska oraz co najmniej 5 lat.WYMAGANIA DODATKOWE:- znajomość i umiejętność stosowania:- przepisów dotyczących wynagrodzeń i systemów świadczeń pracowników sfery budżetowej,- zagadnień księgowości budżetowej, finansów publicznych oraz sprawozdawczości budżetowej,- przepisów ustawy o finansach publicznych i ustawy o rachunkowości,- znajomość i umiejętność korzystania z systemu finansowo księgowego VULCAN, Progman Kasa, rozrachunki, finanse,- znajomość i umiejętność obsługi programu Płatnik,- biegła umiejętność obsługi komputera, w tym programów MS Office Word i MC Office Excel,- znajomość i umiejętność korzystania z bankowości elektronicznej,- wskazane doświadczenie w pracy w oświatowych jednostkach budżetowych na stanowiskach związanych z przygotowywaniem wynagrodzeń pracowniczych i ich pochodnych.

Miejsce pracy: Generała Ludomiła Rayskiego 9, 70-426 Szczecin, powiat: m. Szczecin, woj: zachodniopomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Wymagane dokumenty: WYMAGANE DOKUMENTY:- życiorys (CV) z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, z podaniem danych umożliwiających kontakt, tj. adres zamieszkania, numer telefonu i adres i adres e-mail (ewentualnie),- list motywacyjny,- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,- kopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach,- referencje z dotychczasowych miejsc pracy (jeżeli kandydat takie posiada),- oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego,- oświadczenie kandydata, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,- oświadczenie kandydata, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie na potrzeby postępowania rekrutacyjnego danych osobowych, zgodnie z ustawą z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000 z poźn. zm.).

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
27/01/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Ubezpieczenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy