Specjalista ds. obsługi procesów celnych

LeasingTeam Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

LeasingTeam Group to największa w kraju grupa spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem, która od ponad dekady wspiera swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami kandydatów i pracodawców. Realizujemy strategiczne projekty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi dla polskich i globalnych przedsiębiorstw, średniej wielkości firm i organizacji publicznych. Łączymy kandydatów i organizacje, umożliwiając obu stronom osiągnięcie sukcesu na rynku pracy.

Aktualnie dla jednego z naszych klientów poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: 0023728
Rodzaj pracy: Praca stała

Zakres obowiązków:

  • zapewnienie zgodności procedur importowych i wg przepisów obowiązujących dla danego kraju,
  • dobre zrozumienie regulacji eksportowych w regionie EMEA i lokalnych przepisów prawnych, embarga, a także przepisy (re-) eksportowe Stanów Zjednoczonych,
  • kontakt z lokalnymi Urzędami Celnymi; aplikowanie o uproszczenia celne i licencje eksportowe,
  • zapewnienie właściwej dokumentacji, certyfikatów i świadectw pochodzenia, zgodnie z wymogami i procedurami,
  • uzupełnianie niezbędnych danych dla przesyłek importowych i eksportowych,
  • tworzenie i aktualizowanie wewnętrznych procedur i instrukcji oraz prowadzenie niezbędnych szkoleń wewnętrznych,
  • odpowiedzialność za czynności związane z utrzymaniem i pozyskiwaniem licencji transportowych, audytów i kontroli celnych i Certyfikatu Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO), którego pozyskanie jest aktualnie w trakcie.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe,
  • min. 1 rok doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym,
  • dobra znajomość zasad międzynarodowej wymiany handlowej,
  • dobra organizacja pracy, samodzielność,
  • komunikatywność,
  • konsekwencja w realizacji wyznaczonych celów.

Oferta:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w międzynarodowej firmie z branży nowoczesnych technologii,
  • po 3 miesięcznym okresie próbnym możliwość przejścia na umowę na czas nieokreślony,
  • wsparcie w relokacji dla osób spoza województwa mazowieckiego,
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia oraz posiadanych umiejętności,
  • praca na pełny etat od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17,
  • możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (opieka medyczna, dofinansowanie do karty sportowej, dodatek do wypoczynku, bony świąteczne, paczki dla dzieci, możliwość dofinansowania szkoleń),
  • firma zlokalizowana pod Warszawą.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.