Specjalista ds. Modelowania Ryzyka

HRK S.A.

Kraków, małopolskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla naszego Klienta, jednej z korporacji bankowościowych poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalisty odpowiedzialnego za modelowanie ryzyka w segmencie klienta korporacyjnego.

Specjalista ds. Modelowania RyzykaMiejsce pracy: Kraków

Zadania:

  • Wycena ryzyka portfela korporacyjnego
  • Budowa i utrzymanie modeli używanych w ramach zarządzania ryzykiem
  • Przygotowywanie analiz zarządczych
  • Współpraca przy projektowaniu procesu kredytowego

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe, statystyka, ekonometria)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej
  • Wiedza dotycząca budowy modeli statystycznych, modeli scoringowych/ratingowych lub innych modeli finansowych
  • Doświadczenie w budowaniu/walidacji modeli w segmencie klienta biznesowego będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka SQL, VBA oraz pakietów statystycznych R/SAS
  • Skrupulatność i dokładność

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Zdobycie doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się instytucji finansowej
  • Realizację zadań również o charakterze projektowym
  • Benefity pozapłacowe
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.