Specjalista ds. księgowości

OŚWIATA i BIZNES Sp.z o.o.

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

• Księgowanie źródłowych dokumentów księgowych - w tym: faktur kosztowych,
bieżąca analiza kosztów,
• Sprawdzanie i podpisywanie dokumentów księgowych pod względem formalno-
rachunkowym,
• Weryfikacje i księgowanie rozliczeń delegacji służbowych pracowników,
• Przygotowywanie danych do sprawozdań GUS, deklaracji i zeznań podatkowych,
wniosków kredytowych,
• Sporządzanie wyników finansowych Spółki,
• Kontrola i uzgadnianie kont,
• Bieżące uzgadnianie zobowiązań od dostawców, wyjaśnianie płatności,
• Wykonywanie czynności związanych z zamknięciem miesiąca,
• Sporządzanie i sprawdzanie rejestru VAT naliczonego za dany miesiąc
• Sporządzanie Poleceń Księgowania (PK),
• Znajomość zasad rozliczania projektów unijnych,
• Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, Banki itp.)

Wymagania

• Wykształcenie średnie/wyższe kierunkowe
• Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze rachunkowości
• Znajomość zasad rachunkowości, przepisów z zakresu prawa podatkowego
• Umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych, dokonywania rozliczeń
podatkowych, sporządzania sprawozdań finansowych w oparciu o
obowiązujące przepisy
• Zdolność do samodzielnego, analitycznego myślenia
• Umiejętność obsługi komputera w zakresie programów FK.
• Dobra znajomość pakietu MS Office.
• Umiejętność pracy w zespole

Prezentacja firmy

OŚWIATA i BIZNES Sp.z o.o. działa w branży edukacyjnej i turysty... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Administracja biurowa, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Inne