Specjalista ds. Księgowości - Katowice

ZoltOs.pl Aleksandra Żółtowska-Ostroszczyk

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Zakres czynności:

  • weryfikacja dokumentów finansowo-księgowych pod względem formalno-rachunkowym i podatkowym zgodnie z aktualnymi przepisami i obowiązującymi regulacjami wewnętrznymi oraz ich księgowanie,
  • wystawianie i ewidencja faktur sprzedaży,
  • ewidencja i analiza rozrachunków,
  • rozliczanie kosztów,
  • wnioskowanie o założenie i aktualizację kartoteki dostawców zgodnie z obowiązującymi wytycznymi,
  • weryfikacja sald kont księgowych na koniec okresu sprawozdawczego w zakresie realizowanych zadań
  • udział w przygotowaniu not do raportowania grupowego,
  • przygotowanie danych dla audytorów zewnętrznych i kontakt z audytorem,
  • udział w przygotowaniu sprawozdań finansowo-podatkowych,
  • realizacja zadań z zakresu księgowości zinetgrowanej,
  • realizacja zadań związanych z obszarem odnawialnych źródeł energii.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość),
  • znajomość zagadnień z zakresu prawa bilansowego (ustawa o rachunkowości, MSSF),
  • preferowane doświadczenie w obszarze księgowości lub sprawozdawczości,
  • dyspozycyjność (możliwa praca w nadgodzinach),
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • zdolność analitycznego myślenia,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w tym Excel).

Mile widziane:

  • kilkuletnie doświadczenie zdobyte na samodzielnym stanowisku w obszarze księgowości lub sprawozdawczości,
  • znajomość systemu finansowo-księgowego Symfonia lub SAP (moduł FI),
  • umiejętność przygotowywania sprawozdania jednostkowego z uwzględnieniem uzgodnienia transakcji wewnątrzgrupowych,
  • umiejętność przygotowywania wybranych sprawozdań statystycznych,
  • umiejętność kalkulacji rozliczeń w zakresie podatku CIT i VAT.

Oferujemy:

  • pracę w dużej korporacyjnej firmie,
  • ciekawą, pełną nowych wyzwań pracę,
    wynagrodzenie zasadnicze + premia kwartalna, świadczenie z okazji dnia energetyka, premia roczna,
  • szkolenia, kursy oraz inne formy kształcenia, pozwalające na podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
Administratorem danych osobowych jest:
ZoltOs.pl Aleksandra Żółtowska-Ostroszczyk, ul. Szafirowa 49/4, 44-121 Gliwice, NIP: 631-171-59-68
W aplikacji prosimy o umieszczenie klauzuli ZGODNIE z poniższą treścią: ’Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie moich danych osobowych przez ZoltOs.pl, w celu realizacji procesu rekrutacyjnego na stanowisko wymienione w ogłoszeniu, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/we (Dz.Urz. UE L 119 z 4.5.2016 r.). Oświadczam, że zostałam/zostałem powiadomiona/powiadomiony o tym, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne, jak również o tym, że przysługuje mi prawo do cofnięcia niniejszej zgody w każdym czasie, przy czym cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczne z z rezygnacją z dalszego udziału w tym procesie rekrutacyjnym.’
Certyfikat Agencji w KRAZ: 10301

Prezentacja firmy

Firma "ZoltOs.pl” Agencja Pracy Tymczasowej i Pośrednictwa Pracy działa ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/10/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie ogólnokształcące
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse