Specjalista ds. Kadr i płac z językiem niemieckim

NGA HR Sp. z o.o.

Katowice, śląskie

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

Osoba na powyższym stanowisku ma na celu wykonywanie zadań związanych z obsługą klienta w obszarze kadrowo-płacowym, wymagającym odpowiedniego poziomu specjalistycznej wiedzy z obszaru administracji kadrowej i procesów płacowych. Wykonywanie obowiązków powinno być zgodne z procedurami, instrukcjami i wewnętrznymi wytycznymi oraz przepisami prawnymi obsługiwanego kraju.

Główne obowiązki

  • Administracja i wsparcie procesów płacowych dla Klientów zgodnie ze standardami firmy
  • Udzielanie odpowiedzi na pytania Klienta z zakresu HR i prawa pracy na poziomie specjalistycznym (w tym bezpośredni kontakt mailowy bądź telefoniczny z pracownikami Klienta)
  • Merytoryczne wsparcie zespołu obsługi bezpośredniej w zakresie zagadnień wymagających poziomu wiedzy kadrowo-płacowej
  • Administracja bazy danych (SAP HR lub inny), rejestracja danych płacowych i innych zdefiniowanych przez zakres usług dla Klienta i modelu obsługi, wsparcie przy opracowaniu danych kadrowych i czasowych
  • Zarządzanie czasem pracy, w szczególności administracja i monitorowanie kompleksowych procesów i ich wpływu na wynagrodzenie (procesy chorobowe, dot. wypadków w pracy, zasiłków macierzyńskich itp).
  • Rozwiązywanie problemów związanych z podatkami i ubezpieczeniami społecznymi i/lub zdrowotnymi.
  • Naliczanie i kontrola płac

Oczekiwane doświadczenie

  • Minimum roczne doświadczenie w pracy na stanowisku w obszarze HR lub Payroll
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień płacowych rynku polskiego
  • Dobra znajomość systemu Płatnik
  • Doświadczenie w pracy w systemie SAP HR będzie dodatkowym atutem

Umiejętności

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra znajomość MS Office (w szczególności Excel)
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Analityczne myślenie i szczegółowość
  • Dobre umiejętności komunikacyjne
  • Dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu
NGA HR Sp. z o.o. NGA HR Sp. z o.o.
Aplikację wyślij klikając na poniższy przycisk:
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.