Specjalista ds. importu/eksportu

LeasingTeam Sp. z o.o.

Szczecin, zachodniopomorskie

LeasingTeam Group to największa w kraju grupa spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem, która od ponad dekady wspiera swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami kandydatów i pracodawców. Realizujemy strategiczne projekty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi dla polskich i globalnych przedsiębiorstw, średniej wielkości firm i organizacji publicznych. Łączymy kandydatów i organizacje, umożliwiając obu stronom osiągnięcie sukcesu na rynku pracy.

Aktualnie dla jednego z naszych klientów poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Szczecin
Nr ref.: 0023302
Rodzaj pracy: Praca stała

Zakres obowiązków:

  • Zapewnienie terminowości dostaw i odprawy celnej w zakresie optymalizacji kosztów wewnętrznych,
  • Współpraca z personelem planującym, magazynowym i księgowym,
  • Przygotowywanie dokumentacji i operacji eksportowych/importowych,
  • Nadzór i rozliczanie procedur i pozwoleń celnych,
  • Zapewnienie pełnej zgodności z przepisami dotyczącymi handlu zagranicznego, klasyfikacja produktów zgodnie ze zharmonizowanym systemem taryfowym,
  • Komunikacja z wyznaczonym brokerem celnym, monitorowanie przesyłek importowych i przeprowadzanie kontroli po odprawie dokumentów odprawy celnej,
  • Monitorowanie zmian w lokalnych i unijnych wymogach kontroli eksportu,
  • Organizacja różnych rodzajów transportu w oparciu o kraj docelowy i specyficzne wymagania klienta (współpraca z dostawcami transportu),
  • Przygotowywanie raportów.

Oczekiwania:

  • Minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w imporcie / eksporcie i spedycji,
  • Wiedza z zakresu kosztów związanych z procesami biznesowymi,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętności komunikacyjne,
  • Zorientowanie na biznes,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów pod presją czasu,
  • Entuzjazm, dobra organizacja pracy,
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość j. niemieckiego,
  • Znajomość programu SAP, PC / Windows Office.

Oferta:

  • Stabilne i stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Opieka medyczna i ubezpieczenie grupowe,
  • Narzędzia pracy: laptop telefon,
  • Możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji (szkolenia w kraju i za granicą)
  • Wymagająca praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej korporacji,
  • Wsparcie zespołu i przyjemna atmosfera pracy.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.