Specjalista ds. harmonogramowania

FONON Sp. z o.o.

Gliwice, śląskie

FONON Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie należy do grupy kapitałowej WASKO S.A., która zatrudnia ponad 1000 pracowników w całej Polsce.

Spółka FONON w konsorcjum z firmą Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. jako generalny wykonawstwa realizuje projekt pn. "Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS Część 1 zamówienia" na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

GSM-R to system bezprzewodowej łączności cyfrowej dla kolei, jeden z dwóch kluczowych elementów Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERTMS. System GSM-R zapewnia komunikację głosową oraz transmisję danych na potrzeby eksploatacji i utrzymania infrastruktury kolejowej oraz zarządzania ruchem pociągów.

Miejsce pracy: Gliwice

Zadania:

  • sporządzanie i aktualizacja harmonogramu realizacji projektu wraz z analizą ścieżki krytycznej,
  • kontrolę realizacji harmonogramu projektu zgodnie z przyjętym planem bazowym,
  • wykonywanie przeglądów projektu z Klientem,
  • analizę harmonogramu dla potrzeb raportowania wewnętrznego,
  • prezentację zidentyfikowanych potencjalnych skutków opóźnień wpływających na harmonogram oraz przedstawianie propozycji programów naprawczych,
  • weryfikację harmonogramu realizacji budowy pod kątem terminowości, etapowania i zależności, prac, na potrzeby sprawozdawczości wewnętrznej i zewnętrznej,
  • bieżącą aktualizację harmonogramu w cyklu dwutygodniowym,
  • współpracę z kierownikami projektów, inżynierami, klientami i podwykonawcami,
  • tworzenie raportów dziennych, dwutygodniowych, różnicowych dotyczących postępu prac oraz ich planowania.

Wymagania:

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - min 3 lata
  • umiejętność obsługi oprogramowania do tworzenia harmonogramów realizacji prac, harmonogramów rzeczowo-finansowych – Ms Project (preferowane), Primavera P6, inne,
  • umiejętność definiowania struktury danych wymaganych do harmonogramu w liczbie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy rekordów,
  • zdolność szybkiego przyswajania i wykorzystywania nowej wiedzy oraz rozwiązywania problemów,
  • operatywność w działaniu oraz umiejętność pracy w zespole wielobranżowym,
  • doświadczenie w pracy w branży inżynieryjnej - przy projektach liniowych będzie dodatkowym atutem.
  • wykształcenie wyższe, preferowane techniczne,

W zamian oferujemy:

  • pracę w organizacji realizującej projekty informatyczne dla wielu branż (przemysłowa, medyczna, administracja publiczna),
  • dajemy możliwość pracy przy największych projektach teleinformatycznych w kraju,
  • będziemy wspierać Twój rozwój zawodowy poprzez pakiet szkoleń oraz współpracę z naszymi Ekspertami,
  • zadbamy o Twoje zdrowie poprzez dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz karnetów sportowych (OK System).
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.