Specjalista ds. Finansowych

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za całościowy nadzór i planowanie przepływów pieniężnych i polityki finansowej. Idealny kandydat powinien posiadać doświadczenie na tym samym stanowisku w firmie produkcyjnej lub pokrewnej.

Informacje o kliencie

Firma produkcyjna z branży farmaceutycznej o ugruntowanej pozycji na rynku działająca w ramach Grupy Kapitałowej.

Opis stanowiska

  • Prognozowanie przepływów pieniężnych krótko i długoterminowych
  • Kontrola oraz realizacja płatności
  • Kontrola należności oraz zobowiązań handlowych
  • Współpraca z bankami oraz instytucjami finansującymi działalność
  • Zarządzanie i realizacja procesów leasingowych oraz faktoringowych
  • Wdrożenie, nadzór i realizacja procesów kredytu kupieckiego oraz ubezpieczenia należności
  • Przygotowywanie i analiza comiesięcznych oraz ad hoc raportów zarządczych
  • Negocjowanie warunków umów ubezpieczeniowych (ubezpieczenia majątkowe)
  • Administrowanie czynnymi umowami ubezpieczenia oraz przygotowywanie wniosków ubezpieczeniowych (ubezpieczenia majątkowe)
  • Rozwój i usprawnianie procesu raportowania finansowego
  • Bieżące nadzorowanie procesów finansowania inwestycji tj.: leasingi, kredyty, dofinansowania, dotacje, zbiórki, emisję akcji oraz obligacji
  • Zarządzanie obrotem walutowym

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe - preferowana rachunkowość lub ekonomia
  • Doświadczenie oraz praktyczna wiedza w obszarach: kontrolingu, bankowości/finansów lub pokrewnych
  • Znajomość zasad rachunkowości
  • Wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP
  • Umiejętności pracy w zespole
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Zainteresowanie własnym merytorycznym rozwojem i doskonaleniem w obszarze zarządzania płynnością

Oferujemy

  • Stabilna praca w dynamicznie rozwijającej się firmie i pełne wdrożenie
  • Atrakcyjne stałe wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego oraz pakiet benefitów
  • Samodzielne stanowisko pełne wyzwań i satysfakcji z osiąganych wyników
  • Realny wpływ na rozwój i kształtowanie swojego stanowiska, a także bezpośrednia współpraca z Dyrektorem Finansowym
  • Możliwość pracy w ramach systemu home office
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page