POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko:

Specjalista ds. Energetyki

Główne zadania na stanowisku:

  • Utrzymanie ciągłości pracy systemów zasilania bezprzerwowego i awaryjnego (UPS, siłownie DC, agreagaty prądotwórcze) w obiektach podległych Zespołowi.
  • Bieżąca obsługa obiektów TWR WR i "terenowych CNS", polegająca na utrzymaniu w sprawności systemów i instalacji energetycznych średniego i niskiego napięcia - podstawowych, awaryjnych, bezprzerwowych, systemu monitoringu (BMS), oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego.
  • Bieżąca kontrola obiektów TWR WR i terenowych CNS, mająca na celu utrzymanie w stanie gotowości eksploatacyjnej systemów i urządzeń technicznych (instalacje, wentylacje, sanitarne, chłodnicze, ciepłownicze, systemy ppoż, technicznych urządzeń dostępu, ogrodzenia w tym oznakowanie, terenu zewnętrznego, dróg dojazdowych, nawierzchni utwardzonej, odwodnienia).
  • Wykonywanie drobnych prac montażowych/remontowych mechanicznych i hydraulicznych oraz porządkowo-ogrodniczych w obiektach podległych Zespołowi podczas realizacji planowych przeglądów serwisowo-gwarancyjnych.
  • Przeprowadzenie bieżących napraw urządzeń elektro-energetycznych zgodnie z posiadaną wiedzą i uprawnieniami oraz nadzór nad ich realizacją w przypadku wezwania serwisu/gwaranta.
  • Realizacja planu przeglądów zgodnie z obowiązującymi harmonogramem i potrzebami.
  • Obsługa i monitorowanie pracy mobilnych i stacjonarnych urządzeń w zakresie elektroenergetyki we wskazanych miejscach posadowienia w obiektach podległych Zespołowi.
  • Wykonywanie okresowych kontroli i badań stanu technicznego urządzeń elektorenergetycznych, maszyn i elektronarzędzi podległych Zespołowi, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami i obowiązującymi przepisami.
  • Prowadzenie lub zgłaszanie potrzeby wykonywania profilaktycznych pomiarów urządzeń przemysłowych-rozdzielczych i instalacji podległych Zespołowi w zakresie ochrony przeciwporażeniowej, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami i obowiązującymi przepisami i nadzór nad podwykonawcą przy ich realizacji.
  • Składanie meldunków o nieprawidłowościach w podległym obszarze, zgodnie z zapisami w instrukcjach i procedurach.
  • prowadzenie dokumentacji technicznej dla potrzeb robót wykonywanych własnymi siłami, aktualizacja istniejącej dokumentacji systemów i urządzeń znajdujących się w zakresie odpowiedzialności Zespołu.
  • Prowadzenie ewidencji materiałów eksploatacyjnych, magazynku podręcznego części zamiennych, itp.
  • Opracowywanie i koordynowanie harmonogramów przeglądów i konserwacji urządzeń i systemów będących pod nadzorem Zespołu.
  • Nadzorowanie zadań wykonywanych przez dostawców usług zewnętrznych z zakresu obsługi eksploatacyjnej urządzeń i obiektów podległych Zespołowi.
  • Identyfikacja potrzeb zakupowych, zadań inwestycyjnych oraz remontowych związanych z eksploatacją, użytkowaniem i administrowaniem, w podległym obszarze.
  • Udział w pracach związanych z funkcjonowaniem Zespołu (np.: planowania kosztów, remontów, zakupów, inwestycji, przygotowywania WOUZ, OPZ w zakresie posiadanej wiedzy itp).
  • Bezpośredni nadzór nad powierzonym mieniem będącym na wyposażeniu stanowiska pracy wraz z zapewnieniem serwisowania i posiadania materiałów eksploatacyjnych.
  • Realizacja zadań związanych z gospodarką odpadami polegająca na zbieraniu i magazynowaniu odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.
  • Nadzór nad eksploatacją urządzeń klimatyzacyjnych (karty urządzenia, wpis do CRO wynikający z Ustawy o substancjach kontrolowanych i niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

Wymagania wobec kandydatów:

  • Wykształcenie min. średnie techniczne (preferowane wyższe na kierunku: elektroenergetyka, elektromechanika, elektryka, automatyka, budownictwo)
  • Dla stanowiska Specjalisty przy wykształceniu wyższym 4 lata doświadczenia zawodowego,
  • Dla stanowiska Specjalisty przy wykształceniu średnim 8 lat doświadczenia zawodowego,
  • min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku pracownika eksploatacji instalacji i urządzeń elektroenergetycznych, sanitarnych
  • Aktualne uprawnienia E i D (w zakresie eksploatacji i dozoru) dla min. 15kV dla grupy I
  • Prawo jazdy kat. B + E
  • Umiejętność obsługi i eksploatacji rozdzielnic SN i nn,
  • Umiejętność obsługi i eksploatacji UPS,
  • Umiejętność obsługi i eksploatacji zespołów prądotwórczych,
  • Umiejętność obsługi i eksploatacji siłowni DC,
  • Znajomość programów biurowych MS Office,
  • Znajomość oprogramowania AutoCad,
  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej obiektu,
  • Umiejętność rysowania schematów elektrycznych,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów inżynierskich z dziedziny instalacji elektroenergetycznych, sanitarnych, technicznych,
  • Umiejętność projektowania i analizowania układów automatyki,
  • Doświadczenie w zakresie obsługi instalacji i urządzeń cieplnych, BMS, ppoż., itd.
  • Dobra organizacja pracy
  • Wysoka kultura osobista

Mile widziane:

  • Uprawnienia elektryczne gr I (E+D) bez ograniczeń napięciowych
  • Uprawnienia E i D (w zakresie eksploatacji i dozoru) dla grupy II
  • Doświadczenie w obsłudze i eksploatacji instalacji i urządzeń klimatyzacji i wentylacji, ogrzewania, wodno - kanalizacyjnych
  • Doświadczenie w prowadzeniu konserwacji i utrzymania budynków,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (min. A2)

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia: 19.08.2020

Za wszystkie aplikacje dziękujemy.
Informujemy, iż skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.