Specjalista ds. dostępności edukacji

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Białystok, podlaskie

Opis stanowiska pracy

Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób z niepełnosprawnościami w zakresie dostępu do edukacji dla dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ocena poziomu dostępności dla dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szkół podstawowych;

Prowadzenie doradztwa dla szkół i organów prowadzących w zakresie zapewnienia dostępności placówek dla dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

Wizytacje (audyty) w szkołach;

Analiza dokumentacji pod kątem warunków dostępności;

Bieżący kontakt z przedstawicielami jednostek administracji publicznej/szkół/NGO i innych;

Współpraca z ekspertami w zakresie interpretacji i stosowania zapisów, dotyczących zasad dostępności;

Działania upowszechniające w zakresie propagowania zasad dostępności;

Przygotowanie raportów i analiz;

Bieżący kontakt z pozostałymi członkami zespołu FIRR.

Wymagania

• wykształcenie wyższe;

• znajomość Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych;

• znajomość ustaw: Prawo oświatowe, Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

• sprawność i skuteczność komunikacyjna (w mowie i w piśmie),

• zdolności analityczne, umiejętność posługiwania się regulacjami prawnymi w uzasadnianiu swoich argumentów,

• umiejętność samodzielnego identyfikowania i rozwiązywania problemów oraz znajdowania ich optymalnych rozwiązań,

• biegła obsługa komputera (Internet, MS Office - Excel, Word, Outlook, Powerpoint),

• znajomość zasad realizacji i sprawozdawczości projektów finansowanych z różnych źródeł (np. EFS, PFRON, LdV, POIG, itp.) oraz doświadczenie w realizacji tego typu projektów będzie dodatkowym atutem,

• doświadczenie we współpracy z osobami z niepełnosprawnościami będzie dodatkowym atutem,

• doświadczenie we współpracy ze szkołami podstawowymi i organami prowadzącymi, a także jednostkami administracji publicznej będzie dodatkowym atutem,

• doświadczenie w pracy w placówce oświatowej będzie dodatkowym atutem.

• doświadczenie w pracy w „trzecim sektorze” będzie dodatkowym atutem.

Prezentacja firmy

NASZA MISJA: <br/> <br/>Zapewnienie równych praw i podmiotowości osób ni... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
21/06/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
2
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia