Opis stanowiska pracy

Devire lat wspiera pracodawców w Polsce i Europie w realizacji ich wizji, pomagając w poszukiwaniach i angażowaniu talentów, zgodnie z naszym mottem: finding people who click. Obecnie dla naszego klienta, w związku z dalszym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko Specjalisty ds. cen transferowych.

Zadania:

  • Przygotowywanie dokumentacji podatkowej dla transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi na poziomie spółki;
  • Analiza dokumentów źródłowych pod kątem zgodności z przepisami prawa podatkowego w zakresie cen transferowych;
  • Współpraca z jednostkami biznesowymi w ramach powierzonych zadań;
  • Analiza metod kalkulacji cen w transakcjach dokonywanych wewnątrz grupy;
  • Opracowywanie analiz rentowności transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi;
  • Kontrola polityki cen transferowych i sygnalizowanie odchyleń;
  • Raportowanie transakcji dokonywanych wewnątrz grupy do właściwych organów podatkowych;
  • Aktywny udział przy wdrażaniu narzędzi wspierających pracę działu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (podatki, ekonomia, finanse, controlling, rachunkowość);
  • Min. 2-letnie doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowej w zakresie cen transferowych;
  • Znajomość przepisów podatkowych dotyczących cen transferowych;
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel i Power Point);
  • Znajomość systemu SAP w obszarze rachunkowości;
  • Umiejętność analizy danych finansowych i biznesowych;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Samodzielność w działaniu;
  • Umiejętność analitycznego myślenia, dokładność;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym.

Nasz klient oferuje:

  • Przyjazną atmosferę w otwartym zespole;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Dobre warunki zatrudnienia;
  • Pracę w stabilnej, dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • Prywatną opiekę medyczną.

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
16/10/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse