Specjalista ds. bhp i ppoż.

Klient InfoPraca.pl

Częstochowa, śląskie

Jeśli szukasz ciekawych wyzwań oraz pragniesz zdobyć doświadczenie w firmach o różnym profilu działalności (produkcja, handel, administracja, usługi), to ta propozycja jest skierowana do Ciebie.

Pracodawca: ukryty
Miejsce pracy: Częstochowa

Zadania:

  • Realizacja obowiązków służby BHP zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów;
  • Przeprowadzanie bieżących kontroli (audytów) w zakresie BHP oraz Ochrony Przeciwpożarowej;
  • Sporządzanie i nadzorowanie dokumentacji oraz raportów w zakresie BHP i ppoż.;
  • Wdrażanie procedur, instrukcji oraz przepisów BHP i ppoż. w zakładach pracy;
  • Koordynacja przestrzegania obowiązujących procedur z zakresu BHP i ppoż.;
  • Prowadzenie wstępnych i okresowych szkoleń oraz instruktażu ogólnego z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy i ppoż., dla pracowników rozpoczynających pracę oraz zmieniających stanowisko;
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn ewentualnych wypadków przy pracy oraz prowadzenie ich postępowań i rejestrów;
  • Prowadzenie rejestrów i analiz dot. obszarów BHP;
  • Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego;
  • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi i administracji państwowej w obszarze BHP i PPOŻ, tj.PIP, Straż Pożarna, Sanepid;
  • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi w obszarze BHP i PPOŻ;
  • Sprawdzanie podręcznego sprzętu gaśniczego;
  • Doradztwo w zakresie przepisów oraz wymagań BHP;
  • Organizacja oraz ewidencjonowanie badań środowiska pracy;
  • Kontrolowanie stanu BHP i PPOŻ w zakładach pracy zgodnie z przepisami prawnymi, doradztwo w tym zakresie oraz pomoc w eliminacji stwierdzonych lub potencjalnych zagrożeń;
  • Sporządzanie i opiniowanie instrukcji BHP oraz instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (kierunkowe: zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy);
  • Min. 2 – letnie doświadczenie;
  • Poparta praktyką, wiedza z zakresu przepisów wymogów prawnych i norm z zakresu BHP;
  • Uprawnienia inspektora ochrony PPOŻ;
  • Samodzielność i umiejętność organizacji pracy własnej;
  • Prawo jazdy kat. B – częsty wyjazdy do klientów firmy;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office;
  • Dyspozycyjność.

Oferujemy:

  • Stabilne warunki zatrudnienia;
  • Pełną wyzwań pracę w małym zespole z perspektywą na realny rozwój zawodowy;
  • Miłą atmosferę w pracy:
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w różnych obszarach funkcjonowania zakładów pracy;
  • Ubezpieczenie na życie;
  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na 1,0 etatu na – pierwsza umowa na czas określony.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.